TomorrowWorld 2016 – Festiwal się nie odbędzie?

tomorrowworld-sfx-news

Po ogólnoświatowym sukcesie Tomorrowland odbywające go się w Boom, organizatorzy postanowili dotrzeć z “madness” do innych zakątków świata. W ten sposób zrodziło się Tomorrowland Brazil oraz odbywające się w USA – TomorrowWorld. Obie imprezy okazały się strzałem w dziesiątkę. Bilety sprzedały się w ekspresowym tempie co jest najlepszym dowodem na zainteresowanie tego typu wydarzeniami.

Wczoraj na stronie pojawił się wpis o kolejnych problemach finansowych SFX Entertainment. Firma ta odpowiada za organizację, m.in. Tomorrowland i TomorrowWorld. W oficjalnym oświadczeniu przedstawiciele spółki zapewniali, że wszystkie imprezy odbędą się zgodnie z planem i nie przewidują żadnych zakłóceń. Okazuje się, że to nie do końca jest prawda. Debby Wilmsen wyznała, że aktualnie nie ma żadnych konkretnych planów związanych z amerykańską edycją festiwalu.

“W świetle ostatnich wydarzeń, nie mamy jeszcze konkretnych planów związanych z TomorrowWorld 2016.” – Debby Wilmsen

Skomentowała również współpracę pomiędzy SFX a Tomorrowland.

“Od 2013 roku współpracujemy z SFX przy organizacji zagranicznych edycji Tomorrowland, w USA i Brazylii. Jednakże odnotowaliśmy, że nasza wizja i cele, wliczając długoterminową strategię, różnią się od tych, które przedstawiła notowana na giełdzie spółka.” – Debby Wilmsen

Na koniec Wilmsen zapewniła, że problemy SFX nie mają wpływu na organizację Tomorrowland w Belgii oraz w Brazylii. Nad realizacją obu edycji pracują niezależne od SFX zespoły.

“Jedenasty rozdział procedury upadłościowej nie ma wpływu na Tomorrowland w Boom. Festiwal w Belgii jest stworzony, organizowany i w 100% zarządzany przez belgijski zespół. Tomorrowland Brazil również odbędzie się za dwa miesiące, w Sao Paulo. Tomorrowland Brazil jest organizowany przez zmotywowany brazylijski zespół, który jest w kontakcie z belgijskim zespołem. Mogą oni pracować nad każdym aspektem wydarzenia niezależnie od SFX.” – Debby Wilmsen

Pomijając problemy finansowe SFX, ostatnia edycja TomorrowWorld zaliczyła organizacyjną wpadkę. Cześć osób nie została poinformowana o zamknięciu bram dla przyjezdnych, przez co musieli koczować na terenie wokół imprezy. Zdjęcia ludzi śpiących na kartonach zalały Internet. Wygląda na to, że tegoroczna edycja TomorrowWorld stoi pod wielkim znakiem zapytania.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.