TomorrowWorld – Wpływ na lokalną ekonomię

19 Cze 2015

tomorrowworld-wplyw-na-ekonomie-news

Zastanawialiście się kiedyś jakiego rzędu pieniądze przepływają w trakcie trwania TomorrowWorld? Stan Georgia w USA, czyli miejsce, gdzie odbywa się TomorrowWorld, ujawnił dane dotyczące wpływu tego festiwalu na lokalną ekonomię. W 2014 roku była to kwota rzędu 94 milionów $! Biorąc pod uwagę, że event odwiedza ok. 160 000 osób, które muszą kupić bilety, przenocować, zjeść i napić się, to taka liczba jest jak najbardziej prawdopodobna. W połączeniu z ruchem jaki wywołała debiutancka edycja TomorrowWorld w 2013 roku, otrzymujemy kwotę 173 milionów $.

“Te liczby przypominają nam o tym, że nasza praca ma znaczący wpływ na lokalną społeczność i cały stan” – Jamie Reilly, dyrektor projektu TomorrowWorld

Jak widać opłaca się mieć w swoim kraju jeden z topowych festiwali w klimatach EDM. Swoją drogą ciekawe jaki wpływ na Kołobrzeg ma Sunrise Festival, który z roku na rok rozrasta się i przyciąga coraz więcej osób z całego świata.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.