TOP 10 Festiwali EDM, które musisz odwiedzić! – Cz.2

28 Cze 2016

Pod koniec 2015 roku przygotowaliśmy dla Was listę złożoną z 5 pięciu festiwali EDM, które musisz odwiedzić. Dziś postanowiliśmy dokończyć listę, prezentując kolejne 5 eventów, które stoją na wysokim poziomie audiowizualnym, mają swój specyficzny klimat i warte uwagi gwiazdy. Przed Wami Top 10 festiwali EDM, które musisz odwiedzić!

6. Alfa Future People (Bolshoe Kozino, Rosja)

TOP 10 Festiwali

Jeżeli myśleliście, że w Rosji nie ma żadnego ciekawego festiwalu EDM, to grubo się myliliście. Pierwsza edycja zorganizowanego w rosyjskim mieście Bolshoe Kozino eventu o nazwie Alfa Future People, przyciągnęła wielu fanów muzyki elektronicznej swoim futurystycznym designem i niesamowitym line-upem. Od 2014 roku festiwal ten jest stałym elementem rosyjskich imprez. W tym roku organizatorzy zaplanowali występy, m.in. Axwella & Ingrosso czy Martina Garrixa. Jedyną smutną wiadomością może być fakt, iż całe przedsięwzięcie odbywa się w dniach od 22 do 24 lipca czyli wtedy, kiedy odbywa się też Tomorrowland czy Sunrise Festival w Polsce.

WWW: Alfa Future People | YouTube: Alfa Future People 2015 – Official Aftermovie | Zdjęcie: Google Images

7. The Flying Dutch (Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven, Holandia)

TOP 10 Festiwali

Jest wiele powodów, dzięki którym The Flying Dutch wybija się ponad inne festiwale. Jednym z nich jest fakt, że cała impreza organizowana jest w aż 3 holenderskich miastach na raz! Jedyne co odróżnia poszczególne miejsca to kolory sceny. Line-up zawsze składa się z najlepszych DJ-ów pochodzących z Holandii. Gwiazdy zaliczają występ na każdej ze scen, gdzie są transportowani helikopterami. “Latający Holender” odbył się w tym roku 4 czerwca, a transmisje z tego właśnie eventu mogliście obejrzeć na naszej stronie. The Flying Dutch okazał się tak popularny, że postanowiono zorganizować szwedzką edycję tego festiwalu, która jednak niestety została odwołana z powodu Avicii’ego.

WWW: The Flying Dutch | YouTube: The Flying Dutch 2016 – Official Trailer | Zdjęcie: Fanpage na Facebooku

8. Sensation (Amsterdam, Dubai, Tokio, Moskwa)

TOP 10 Festiwali

Sensation Festival, to impreza organizowana w różnych zakątkach świata. Najbliższą edycję znajdziemy w Amsterdamie, jednak jeśli mało komuś wrażeń, można pojechać na edycję organizowaną w Dubaiu, Moskwie lub Tokio. Event organizowany jest w ogromnej hali, po środku której znajduje się DJ wraz ze sprzętem. Scenografia wygląda kosmicznie, a uroku dodaje biały kolor, który znajdziemy praktycznie wszędzie. Co ciekawe – uczestnicy całej imprezy muszą mieć założone białe koszulki, które mają wkomponować się w oprawę. Już 2 lipca festiwal odbędzie się w Amsterdamie, 3 września – w Tokio a 11 listopada w Dubaju.

WWW: Sensation | YouTube: The MegaMix – Sensation The Legacy | Zdjęcie: Google Images

9. Creamsfields (Chile, Brazylia, Wielka Brytania, Litwa, Meksyk, Argentyna)

TOP 10 Festiwali

Festiwal Creamfields powstał w 1998 roku, a pierwsza edycja odbyła się w Winchester w Wielkiej Brytanii. Z czasem event rozrósł się do tego stopnia, że dziś organizowany jest w wielu państwach na całym świecie, jak np. Argentyna czy Chile. Nie zapominajmy, że kilka edycji tego przedsięwzięcia było zorganizowanych w Polsce! W naszym ojczystym kraju wystąpili wtedy, m.in The Prodigy. Na deskach Creamfields grali, m.in. Fatboy Slim, Deadmau5 czy Paul Van Dyk. Festiwal nadal cieszy się ogromną popularnością, a line-up – tak jak kilkanaście lat temu – nadal stoi na wysokim poziomie. Jeżeli macie jakieś wątpliwości, który festiwal wybrać, to polecamy Creamfields z całego serca.

WWW: Creamfields | YouTube: Creamfields 2015 Official Aftermovie | Zdjęcie: Google Images

10. Ultra Music Festival (USA, Brazylia, Chorwacja)

TOP 10 Festiwali

Na sam koniec zostawiliśmy sobie tak zwaną “wisienkę na torcie” w postaci jednego z najpopularniejszych festiwali EDM, jakim jest Ultra Music Festival. Główna edycja organizowana jest w Miami w USA i odbywa się w marcu. Tym co najbardziej przyciąga uwagę jest line-up, w którym znajdziemy ogromną ilość artystów i scen. Drugi ważny atut tego festiwalu to główna scena, która ewoluuje z roku na rok, i trzeba przyznać, że z czasem wygląda co raz lepiej. Podczas trwania UMF, DJ-e grają światowe premiery swoich najnowszych singli czy remixów. Jeżeli komuś nie uda zdobyć się biletu na Ultra, może obejrzeć profesjonalną transmisję w internecie.

WWW: Ultra Music Festival | YouTube: Thank U for watching UMF TV’s ULTRA LIVE 2016 | Zdjęcie: Google Images

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor