TOP 10 Najpopularniejszych utworów pierwszej połowy 2017 roku!

4 Lip 2017

don-diablo-1001-news

Jeśli śledzicie relacje z festiwali albo po prostu chcecie poznać tytuł piosenki, granej podczas seta przez waszego ulubionego DJ-a, to traficie na serwis na 1001Tracklists. Jest to największa tego typu baza, która powstała dzięki wiernym fanom, którzy na bieżąco uzupełniają kolejne listy piosenek. Jest to szczególnie przydatne w trakcie dużych festiwali, gdzie aż roi się od muzycznych nowości, których tytułów mogliśmy jeszcze nie poznać.

Tak duży portal może prowadzić miarodajne statystyki, jak np. najczęściej grany i tym samym supportowany utwór. W ten oto sposób poznaliśmy listę 10 najpopularniejszych piosenek według 1001Tracklists.

1001-2017

Pierwsze miejsce przypadło remixowi Don Diablo do utworu “Tunnel Vison” Zonderlinga. Zaraz za nim znalazło się “Adieu” Tchamiego, a podium zamyka “Sixes” od D.O.D wydane w Axtone. Cieszy również polski akcent w postaci  utworu “Atom” autorstwa Toma Swoona i Teamworx.

Tego typu zestawienie jest o tyle ciekawe, że ukazuje, które utwory są faktycznie grane w setach. Jest to zupełnie inne kryterium nie statystyki sprzedaży czy ogólnodostępne głosowanie w sieci. Nic tak nie przekonuje, że kawałek wpadł w ucho, jak zagranie go na własnej imprezie.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.