TOP 5 Filmów o EDM w 2015 roku!

3 Kwi 2015

Tematyka EDM szturmem wbija się w masową kulturę. Niektóre gatunki muzyczne na tym tracą, inne zyskują. W obu przypadkach komercjalizacja ma jeden wspólny mianownik – brak granic. Jednym z przykładów to Ultra Music Festival 2015 na którym “śpiewali” Justin Biebier i Usher oraz kilka innych osobistości z MTV. Temat powoli zaczyna się wysycać więc trzeba uderzyć w target (ludzi) z innej strony. Tym sposobem dotarliśmy do momentu w którym elektroniczna muzyka zagości jako motyw przewodni na ekranach kin. Przyjrzyjmy się pięciu zapowiedziom nadchodzących filmów.

1. We Are You Friends (16 Lipca 2015, USA)

Film ma opowiadać historię młodego DJ-a, który chce stać się gwiazdą. W roli mentora wystąpi nie kto inny jak sam Alesso. Jak widać jego kariera aktorska nie skończyła się na teledysku do “Cool”. Trzeba przyznać, że jest to ciekawy aspekt tej produkcji. W roli głównej wystąpi Zac Efron, a oprócz niego będzie tam można ujrzeć również Emily Ratjkowski ^^

2. Entourage (19 Czerwca, 2015, Polska)

Trzeba przyznać, że za tą produkcją stoi olbrzymia forsa. Widać to po samej zapowiedzi i przepychu, który aż kipi z ekranu. Elementem wiążącym ten film z EDM jest… Calvin Harris! Zapewne dostrzegliście jego twarz na kliku ujęciach i to nie jest pomyłka. Może wyjdzie Hollywoodzka sieczka, a może fajny film akcji z luźną dawką humoru. Tutaj również zagra Emily Ratajkowski (przypadek?).

3. EDEN (15 Maja 2015, Polska)

Z założenia ta produkcja ma opowiadać historię narodzin elektronicznej muzyki we Francji. W praktyce otrzymujemy nawiązanie do początków Daft Punk. Mogliście już słyszeć o tym filmie, ponieważ był on odtwarzany na zamkniętych festiwalach filmowych. Tak swoją drogą, to skoro tam się nieźle przyjął tzn. że nie jest to jakaś medialna papka. Warto poczekać.

4. Enter The Dangerous Mind (data premiery nieznana)

Thriller w rytmach EDM? Czemu nie! Tym razem nie jest to słodka historia o byciu gwiazdą. Jest to opowieść o nieśmiałym DJ-u/Producencie, który wykorzystywał muzykę do radzenia sobie z problemami. Wszystko było w porządku do czasu gdy coś poszło nie tak. Najlepiej obejrzeć trailer, bo on najlepiej oddaje z czym mamy do czynienia.

5. The Drop: The EDM Culture Explosion (data premiery nieznana)

Na koniec zostawiłem najlepiej zapowiadający się film ze wszystkich wymienionych. Samo założenie, że ma to być dokument jest bardzo optymistyczne. Dodając do tego obsadę w której znajdują się m.in Moby, Avicii, Hardwell, Krewella czy panowie z Showtek, to tym bardziej można spodziewać się hitu. Zasadniczo ma on wyjaśnić nagły skok zainteresowania ludzi muzyką EDM oraz odpowiedzieć na pytanie Co to oznacza dla przyszłości muzyki? Nie ma trailera ale jest strona internetowa TUTAJ.

Zdjęcia: thedropfilm.com | Źródło: edm.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.