TOP 5 największych talentów EDM 2016 roku!

29 Paź 2016

TOP 5 największych talentów EDM 2016
Co roku w branży muzycznej pojawiają się nowe aliasy, które bardzo szybko zyskują popularność, a tym samym są zapraszani za konsolety na całym świecie. Niektórzy zostają wypromowani przez znanych producentów, inni nadal szukają szansy na większy rozgłos w świecie muzyki elektronicznej. Dziś przedstawię Wam TOP 5 największych talentów EDM 2016 roku. Oczywiście, jak to zwykle w takiej liście bywa – kogoś może zabraknąć, jednak postarałem się wybierać nie tylko producentów z typowo mainstreamowego środowiska.

TOP 5 największych talentów EDM 2016 roku

1. Slushii | Facebook | Soundcloud

slushii

Ten rok był bardzo obfity w utwory z gatunku Bass House i Future Bass. Nie ma się co dziwić, gdyż to właśnie tego typu brzmienia zyskały na popularności. Ciężko jest się wybić spośród lawiny świeżych producentów, którzy próbują swoich sił we wspomnianych wcześniej gatunkach, jednak jemu się to udało. Chodzi oczywiście o amerykańskiego producenta i DJ-a skrywającego się pod aliasem Slushii. Julian został wypromowany przez takich artystów, jak Skrillex czy Marshmello. Jego produkcje zasługują na szczególną uwagę, gdyż łączy w jedną całość wiele gatunków muzycznych. Oprócz wspomnianego wcześniej Bass House’u usłyszmy również dźwięki z dubstepowych produkcji, czy też typowo future bassowe melodie. Warto dodać, że większość jego utworów jest dostępna do pobrania za darmo.

2. k?d | Facebook | Soundcloud

bez-nazwy

Tożsamość wszystkich producentów na tej liście jest znana, jednak mam dla Was kogoś kto jest całkowicie anonimowy. Niejaki k?d robi co raz większą furorę w świecie EDM. Jego utwory to zazwyczaj bardzo dobry Future Bass, jednak odpowiada on również za znacznie mniej komercyjne brzmienia, którymi dzieli się na swoim profilu SoundCloud. W jego piosenkach słychać inspirację Porterem Robinsonem i innymi podobnymi producentami. Do sukcesów na jego koncie można zaliczyć, m.in. oficjalny remix utworu “Hey” od Fais i Afrojacka. K?d pisał na swoim Asku, że w niedalekiej przyszłości rozpocznie pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, a co za tym idzie – może w końcu dowiemy się kim jest. Podobnie, jak w przypadku Slushii – większość jego utworów jest dostępna za darmo, tak więc koniecznie sprawdźcie jego twórczość! Ciekawa propozycja w TOP 5 największych talentów EDM 2016 roku.

3. Mesto | Facebook | Soundcloud

mesto22

Przejdźmy do najmłodszego producenta na tej liście. 17-letni, holenderski producent Mesto zyskał rozgłos dzięki utworowi “Bouncybob”, który wyprodukował wraz z Martinem Garrixem i Justinem Mylo. Od tej współpracy jego kariera ruszyła z miejsca i zaczął piąć się ku górze. Mimo młodego wieku, Mesto zyskał masę supportów od najpopularniejszych DJ-ów świata, a całkiem niedawno podpisał kontrakt ze Spinnin’ Records. Na początku wrzucał do sieci remixy popularnych utworów. Dziś stał się jednym z najbardziej znanych producentów nowo powstałego gatunku Future Bounce, który jest połączeniem Future House’u i Bounce’u.

4. JOYRYDE | Facebook | Soundcloud

joyryde

JOYRYDE to dość ciekawy producent. Po jego teledyskach na YouTube widać, że uwielbia on szybkie samochody, ale nie jest jego jedyna pasja. Produkuje również bardzo dobry Bass House. Jego talent docenili, m.in. Skrillex, JAUZ, Knife Party czy Avicii. Nie ma się co dziwić, gdyż nie jest to jego pierwszy alias. Jest on również członkiem duetu Let’s Be Friends. Jako Joyryda ma na swoim koncie, m.in. utwór z popularnym amerykańskim raperem – Rickiem Rossem. Jeżeli jeszcze Wam mało, to dopowiem, że KAŻDY jego singiel jest do pobrania za darmo! Jest to idealny przykład producenta, który robi dobrą muzykę i nie przykłada aż takiej uwagi do zarobków.

P.S. Jasne, że nie został on odkryty jako producent w 2016, ale to właśnie w tym roku odnosi sukcesy pod swoim nowym aliasem i to w zupełnie nowych brzmieniach. To właśnie dlatego zasługuje na dodanie do TOP 5 największych talentów EDM 2016 roku.

5. ANGELZ | Facebook | Soundcloud

angelz

Na koniec mam dla Was utalentowanego producenta z Kanady, skrywającego się pod pseudonimem Angelz. Zaczynał on od robienia editów popularnych trapowych piosenek. Z czasem został odkryty przez Tchamiego i przygarnięty pod skrzydła jego wytwórni Confession. Do tej pory wydał on w tym labelu pięć kawałków i to raczej nie koniec. Angelz zyskał uznanie takich DJ-ów, jak: Chris Lake, Martin Solveig czy Oliver Heldens. Jego utwory to mieszanka gatunków kryjących się pod nazwą Bass Music. Jeżeli jesteście fanami tego typu brzmień, to koniecznie sprawdźcie jego twórczość!

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor