TOP 5 wschodzących gwiazd EDM (2015)

19 Wrz 2015

talenty-wschodzace-artykuł

Spinnin’ Records, Revealed Recordings i Ultra Music, to jedne z największych i najbardziej znanych wytwórni EDM. Mimo, że są to potężne marki, które mają wpływ na globalne trendy muzyczne, to nie mogą istnieć bez ciągłej dostawy nowych utworów. Tutaj przychodzą z pomocą producenci muzyczni, którzy zapełniają kolejne terminy nowymi kawałkami. Z czasem jednak, wielu z nich traci początkowy zapał i trzeba znaleźć na ich miejsce świeże talenty. W tym zestawieniu postaram się przedstawić Wam pięciu wyróżniających się producentów, którzy nie są jeszcze na topie, ale prawdopodobnie niedługo będzie o nich głośno.

1. Curbi (Spinnin’ Records) | Facebook | SoundCloud

curbi-hooha-premiera

Curbi jest jednym z nielicznych producentów, którzy osiągnęli sukces w tak młodym wieku. Anglik ma zaledwie 16 lat, a już teraz uzyskał support od takich gwiazd jak Martin Garrix czy Oliver Heldens. Jego future house’owe kawałki grane były m.in na Tomorrowland. Talent tego nastolatka szybko został wychwycony przez jeden z największych labeli EDM – Spinnin’ Records. “Discharge”, to przełomowy utwór w jego karierze. W ciągu około 6 miesięcy na YouTube odtworzono go prawie 1,5 mln razy! Aktualnie próbuje swoich sił w różnego rodzaju collabach czego efektem są “Hooohah” z Fox Stevenson i nadchodzące “Butterfly Effect” z Bougenvilla.

2. JAGGS (Revealed Recordings) | Facebook | SoundCloud

jaggs-revealed-main

Pamiętam jak Hardwell zagrał na jednym festiwali nikomu nie znany utwór. Przypisywano go wtedy Deorro, bo piosenka miała bardzo podobny styl. Później okazało się, że za produkcję odpowiada holenderski duet JAGGS. Przeglądając profil SoundCloud można dostrzec, że ich utwory zostały wydane w takich labelach jak Oxygen, Hysteria i oczywiście Revealed Recordings. To właśnie ta ostatnia wytwórnia wzięła ich pod swoje skrzydła i promuje najnowsze dokonania. Chcąc opisać jaki gatunek reprezentują, najlepiej przyjąć, że jest to mieszanka Electro House, Bounce i Bigroom. Trzeba przyznać, że tego typu brzmienia idealnie sprawdzają na festiwalach.

3. Conro (WOLV Records) | Facebook | SoundCloud

conro-talenty-main

Conro jest jednym z tych producentów, którzy oprócz talentu mieli też dużo szczęścia. Został odkryty i wypromowany przez Dyro, który nadal jest jego mentorem i trzyma pieczę nad rozwojem kariery. Widać to wyraźnie po kolejny wydaniach w WOLV Records. Jego electro house’owe dźwięki idealnie pasują do stylu labelu Dyro. Nic więc dziwnego, że mając taki support, Conro jest łakomym kąskiem dla wszystkich poszukujących collabów. Warto również przypomnieć remix “Unholy”, który wykonał dla samego Wolfganga Gartnera i który ukazał się w “Unholy Remixes Pt. 2” wydanym w Kindergarten Recordings.

4. Alpharock (Spinnin’ Records) | Facebook | SoundCloud

alpharock-talenty-main

Dotarliśmy do jednej z “grubszych ryb” tego zestawienia. Supporty od Tiesto, Hardwella czy Martina Garrixa, to nie byle jakie osiągnięcie. Alpharock jest kolejnym cennym i dobrze rokującym talentem ze stajni Spinnin’ Records. Ciężko jest jednoznacznie określić jaki gatunek muzyczny reprezentuje, ponieważ do tej pory wyprodukował Electro House, Progressive House i Future House. Prawdopodobnie najbardziej znanym kawałkiem spod jego ręki jest “FAWL”, które możecie przesłuchać poniżej. Ciężko jest przewidzieć w jakim kierunku rozwinie się jego kariera, ale bez wątpienia jest to producent z dużym potencjałem.

5. ZAXX | Facebook | SoundCloud

zaxx-talent-main

Mimo, że wydał jeden ze swoich utworów już ponad rok temu w Dim Mak Records, to dopiero ostatnio zrobiło się o nim głośno. Mowa o amerykańskim producencie kryjącym się pod pseudonimem ZAXX. Biorąc pod uwagę, że ma 18 lat, a lista gwiazd od których uzyskał support jest niesamowicie długa, to można powiedzieć, że drzwi do kariery stoją przed nim otworem. Na szczególną uwagę zasługuje wydany trzy miesiące temu utwór “Alpha”, który powstał we współpracy z Riggi & Piros w Musiacal Freedom. Ponad 622 tys. odtworzeń na SoundCloud oznaczają, że ZAXX trafił w gusta fanów EDM. Póki co nie identyfikuje się żadnym labelem co być może jest dobrą decyzją zważywszy na swobodę w komponowaniu muzyki.

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor