Ultra Europe i mecz Ligi Europy w tym samym terminie. Trzeba się dogadać!

ultra-europe-2017-stadion

Wielki imprezy, to wielka odpowiedzialność, ale i potężne przedsięwzięcie organizacyjne. Szczególnie, gdy mówimy o festiwalu spod sztandaru Ultra. Fani muzyki elektronicznej z całego świata mają przeróżne wymagania i standardy, które trzeba dostosować do lokalnych warunków. To są jednak szczegóły w porównaniu do najważniejsze kwestii, czyli rezerwacji obiektu, na którym ma się odbyć event.

Organizatorzy Ultra Europe muszą dogadać się z lokalnym klubem Hajduk, który to 13 lipca ma zaplanowany mecz Ligii Europy. Przypomina, że festiwal trwa od 14 do 16 lipca, jednak oczywistym jest, że dużo wcześniej trzeba przygotować płytę boiska, postawić scenę itd. Na szczęście prezydent klubu jest pozytywnie nastawiony do negocjacji i docenia wkład Ultra w rozwój miasta i promocję kraju.

“Mam nadzieję, że znajdziemy wspólny język. Kontrakt nie został jeszcze podpisany, ale mam nadzieję, że uda nam się rozwiązać ten problem. Aktualnie jesteśmy przy kwestii finansów. Chodzi o to, że musimy rozegrać mecz w innym miejscu, a tym samym przetransportować cały zespół, jednak jesteśmy gotowi ustąpić, ze względu na zyski i ogólne dobro Ultra. Wiemy, że miasto zyskuje dzięki noclegom i wyżywieniu gości. Wierzę, że Ultra powinno się odbyć.” – Ivan Kos, prezydent klubu Hajduk

Cieszy, że akurat taką postawę reprezentuje właściciel klubu i zamiast szukać konfliktu, szuka polubownego rozwiązania. Jest to również sygnał, że tak duże imprezy są zastrzykiem pieniędzy dla miasta, które zarabia w krótkiej, ale i w długiej perspektywie. Mam nadzieję, że obie strony się dogadają i podpiszą umowę.

Źródło: total-croatia-news.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.