Konflikt pomiędzy Ultra Europe a właścicielem marki Ultra zaognia się!

ultra-europe-2015-croatia-sety-news
Ostatnio pisaliśmy jubileuszowej edycji Ultra Europe, która była zagrożona anulowaniem. Mimo długiej ciszy ze strony organizatorów, ostatnio odsłonili karty i przedstawili pierwszą część line-upu. Poznaliśmy oficjalny komunikat i wydawać by się mogło, że wszystko idzie zgodnie z planem, jednak…  nie do końca. Wojny pomiędzy Wolrdwide Entertaiment Group Inc., czyli właścicielem marki Ultra, a Adria MM Productions – organizatora imprezy na terenie Chorwacji – ciąg dalszy i to niestety w cieniu 5-tej rocznicy powstania festiwalu.

Firma Adria MM Productions, 28 kwietnia założyła sprawę sądową, oskarżając Wolrdwide Entertaiment Group Inc. o zbyt wygórowane oczekiwania i zablokowanie w mediach społecznościowych, nie mając dostępu do marki na terenie Chorwacji. Prawnicy wypowiedzieli się w następujący sposób:

“Ultra wielokrotnie zagrażało anulowaniem imprezy, kiedy nie godziliśmy się na coraz uciążliwsze wymagania. Nie chcąc rozczarować fanów muzyki elektronicznej uczestniczących w corocznym wydarzeniu, staraliśmy się zaspokoić każde zachcianki Ultra, nawet gdy takowe były nierozsądne.”

Worldwide Entertaiment Group Inc. odbija piłeczkę twierdząc, że AMM nie płaci za umowy licencyjne i niewłaściwie wykorzystuje około 1,4 mln euro, które zostały zdobyte ze sprzedaży biletów w 2017 roku.

Sytuacja wydaje się być napięta. Miejmy nadzieję, że strony dojdą do porozumienia i będziemy świadkami kolejnych edycji festiwalu spod znaku Ultra w Europie. Jeśli nie w tym, to w innym miejscu.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.