Ultra India kolejnym festiwalem odwołanym z powodu koronawirusa!

Powiększa się lista festiwali EDM odwołanych z powodu koronawirusa. Do tego nieszczęsnego grona dołączyło kolejne wydarzenie spod szyldu Ultra, a konkretnie Road to Ultra: India, które miało się odbyć 6 i 7 marca w Indiach. Oba wydarzenia zostały odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem, który jest aktualnie tematem numer jeden na całym świecie.

Road to Ultra: India odwołane z powodu koronawirusa

Co prawda, na oficjalnych mediach społecznościowych festiwalu nie pojawiła się jeszcze informacja o anulowaniu, ale dwa niezależne źródła donoszą o odwołaniu dwóch wydarzeń w ramach Road to Ultra: India. Pierwsze z nich miało się odbyć 7 marca w Hajdarabad, a kolejne 8 marca w Delhi. Oba zostały anulowane z powodu zagrożenia związanego z koronawirusem.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ultra Music Festival zostało odwołane. Ostateczna decyzja władz Miami!

Wspomniałem o dwóch źródłach, które potwierdzają odwołanie wydarzeń Ultra w Indiach. Poinformował o tym jeden z członków ekipy Final Kid, czyli firmy zajmującej się realizacją aftermovie z festiwali Ultra. Dodał on na swoim Insta Stories wpis, z którego wynika, że 20 minut po starcie samolotu lecącego do Indii, otrzymał wiadomość o odwołaniu imprez.

“W drodze na odwołane Ultra India” – członek ekipy Final Kid

Kolejny dowód na odwołanie festiwali, to oświadczenie organizatorów Don’t Let Daddy Know, którzy wymienili listę odwołanych imprez, jako przykład na to, że problem jest globalny. Wspomnieli oni o UMF w Miami, Tomorrowland Winter, Ultra Abu Dhabi oraz właśnie o Ultra India. Poniżej fragment omawianego oświadczenia:

“W tym momencie wiele festiwali zostaje odwołane z powodu globalnego wybuchu koronawirusa. Na przykład: Ultra Miami, Ultra Abu Dhabi, Ultra India, Tomorrowland Winter, ale także duże konferencje w RAI Amsterdam, w tym Microsoft Ignite” – Don’t Let Daddy Know

To już czwarty festiwal EDM, który został odwołany z powodu koronawirusa. Road to Ultra: India miało być dwoma, jednodniowymi festiwalami organizowanymi w dwóch różnych miastach. Jest to mniejsza wersja głównych wydarzeń Ultra, które są realizowane z rozmachem, ale w okrojonej skali. Niestety, ale ten rok zapowiada się jako jeden z najtrudniejszych, w kontekście festiwali muzycznych.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.