Ultra Music Festival 2016 – Dzień 2 – Wszystkie sety!

umf-2016-day-2-sets-news

Drugi dzień streamu z Ultra Music Festival 2016 już za nami. Relacja była pełna niespodzianek, jak na przykład zastępstwo Deadmau5-a za The Prodigy, muzycy przebrani za owoce, czy DJ w kominiarce. Świetnie bawiłem się wraz z ludźmi na czacie umieszczonym na głównej stronie Essential Music, więc gorąca zapraszam do udziału w dyskusji podczas dzisiejszej transmisji.

Poniżej znajdziecie opis wszystkich setów, które ukazały się za pośrednictwem Twitch.tv, linki do pobrania oraz tracklisty. Jeszcze niżej znajdują się sety z UMF Radio i Resistance Stage, które również warto sprawdzić, bo może się okazać, że usłyszycie dłuższy fragment występu ulubionego artysty. Sety są cały czas uzupełnianie, więc co jakiś czas odświeżajcie stronę. Już dziś trzeci i ostatni dzień wrażeń!

– UMF TV – Twitch.tv –

1. MAKJ | Download | Tracklist

Tym razem relacja rozpoczęła się na scenie Main Stage, gdzie swój set prezentował MAKJ. Zagrał on dokładnie to czego możemy się po nim spodziewać, i dokładnie to czego oczekiwali od niego fani. Bigroom wymieszany z Bouncem, to coś za czym akurat nie przepadam, ale publiczność zgromadzona pod sceną wyglądała na zadowoloną. Zaraz na początku streamu, MAKJ zagrał kawałek od polskiego duetu DJ Kuba & NE!TAN “Natural Born Bouncers”. Zdarzył się również dosyć osobliwy incydent, kiedy producent postanowił poprosić publiczność o okrzyk “Fuck Donald Trump”. Jeśli wybieracie się na Sunrise Festival 2016, to warto przesłuchać ten set, żeby wiedzieć czego się spodziewać.

2. Morten | Download | Tracklist

O ile wczoraj transmisja była prowadzona pomiędzy skrajnie różnymi brzmieniami, o tyle przełączenie na Morten, aż tak dużo nie zmieniło. Początek seta był dynamiczny i zawierał sporo mash-upów. Później jednak wdarła się zaraza zwana “puszczę sam Bigroom” i występ zaczął nudzić. Gdyby trwał tylko 15 minut, to można by to przeżyć, ale transmitowany był dwa razy dłużej. Przy końcówce było trochę lepiej, ale generalnie więcej się spodziewałem niż otrzymałem.

3. Icona Pop | Download | Tracklist

Tak były to dwie kobiety, tak śpiewały z pół-playbacku, ale nie mogłem wyprzeć wrażenia, że to bardziej nadaje się do MTV niż UMF. Fajnie się bawiły i miały dobry kontakt z publicznością, a fani wspólnie śpiewali piosenki i tańczyli. To nie zmienia faktu, że dane było nam posłuchać muzyki Pop, którą nie każdy lubi. W pewnym momencie zeszły ze sceny, weszły w tłum i tańczyły wspólnie z publiką. Tylko dla wielbicieli ich twórczości.

4. DVBBS | Download | Tracklist

Z MTV zostaliśmy przełączeni do domu wariatów o nazwie Main Stage. Grał tam znany duet DVBBS, który swego czasu zasłynął hitem “Tsunami”. Miałem skrytą nadzieję, że zaprezentują jakieś ciekawe materiały ze swojej wytwórni o swojsko brzmiącej nazwie – “Kanary”. Debiutancki singiel labelu, to Experimental, więc łudziłem się, że Panowie nieco zmienią styl. Ostatecznie zagrali typowy set na Main Stage, czyli Bigroom, Hard Style i troszkę Dubstepu. To czego nie można im odmówić to potężnej energii! Dosłownie skakali gdzie tylko się da, a pot lał się z nich strumieniami. Było to dosyć absorbujące, ale niestety regularne klepanie tej samej muzyki skutecznie zabijało ten efekt. Tylko dla fanów Bigroomu!

5. Mercer | Download | Tracklist

Na szczęście mogliśmy się rozstać z przesterowanym kickiem i trafiliśmy na scenę Worldwide. Od razu mogliśmy usłyszeć ciekawe brzmienia, a konkretnie Bass House. Czuć było styl seta, a perełki jak “Opium”, mash-up “Strobe” Deadmau5-a z “Encore”, czy dwa ID, tylko upewniały, że warto słuchać do końca. To co mnie zaciekawiło, to że mimo upału panującego w Miami, Mercer występował w czapce. No cóż, kto co lubi. Warto sprawdzić!

6. Vicetone | Download | Tracklist

Początek seta zawierał bardzo fajne intro, a później było tylko lepiej. Wreszcie mogliśmy posłuchać Progressive House z domieszką Groove’u. Producenci postawili na remixy starych hitów od takich gwiazd, jak Bob Marley czy Donna Summer. Stworzyło to fantastyczny klimat, a momentami łapałem się na tym, że podśpiewuję kolejne piosenki. Oryginalny powiew oldskulu okazał się strzałem w dziesiątkę. Miałem niesamowitą przyjemność ze słuchania tego seta, a czat tylko potwierdzał te odczucia. Duet złapał fantastyczny kontakt z publicznością i dosłownie wszyscy tańczyli do prezentowanej muzyki. Wisienką na torcie okazało się “Barricade”, które naprawdę daje rade. Moim zdaniem (i nie tylko) jeden z najlepszych setów wczorajszego dnia. Trzeba przesłuchać!

7. Thomas Jack | Download | Tracklist

Występ Thomasa był transmitowany AŻ 10 minut, jednak warto było je zobaczyć. To co od razu rzuciło się w oczy, to producent w totalnie rozpiętej koszuli i ogólnym wyglądzie jakby dopiero co zszedł z plaży. Zaraz potem w głowie pojawiało się pytanie “o co chodzi?”, bo na scenie było dwóch muzyków, którzy grali przebrani za banana i pomarańczę. Fajny przerywnik, ale wiadomo, to tylko kilka minut, więc ciężko coś więcej napisać.

8. W&W | Download | Tracklist (Download SiriusXM)

Stream rozpoczął się w momencie, gdy na scenie pojawił się gościnnie duet The Chainsmokers. Wspólnie zagrali remix W&W do “Don’t Let Me Down”. Generalnie nie mam się co rozpisywać, bo jest to set, który zawiera dokładnie to czego oczekują fani twórczości Holendrów. Mocny, bigroomowy mix, który jednak wypadł lepiej niż ten Blasterjaxxów. Kilka ID, w tym część, które słyszeliśmy rok temu. Nie zabrakło również motywu z “Ping Ponga”, a na sam koniec zagrali “The One”. Nie było tragedii, ale też nie porwał mnie ten set.

9. Malaa | Download | Tracklist

Znowu powróciliśmy na scenę Worldwide, gdzie swój występ zaliczył tajemniczy producent o aliasie Malaa. Ubrany od dołu do góry w czarny strój i czarną kominiarkę, wyglądał jak ktoś kto chwilę temu napadał na bank i nie zdążył się przebrać na koncert. Wrażenie to potęgowała ekipa stojąca w tle, która (prawdopodobnie) była ochroną dla DJ-a. Tak, oni również mieli na głowie kominiarki. Skupmy się jednak na muzyce, a ta była całkiem przyjemna. Francuski producent zaprezentował swoje własne kawałki, jak remix “Lean On”, kilka ID oraz wydania z wytwórni Tchamiego – Confession. Występ miał swój styl, a to się ceni. Warto sprawdzić!

10. AlunaGeorge | Download | Tracklist

Wokalistka ta użyczyła swojego głosu w takich hitach, jak: “White Noise” Disclosure, “To U” Skrillexa & Diplo, oraz “You Know You Like It” DJ Snake’a. Jej występu słuchałem tylko chwilę, bo w tym samym czasie na SiriusXM transmitowany był set Steve Angello. Siłą rzeczy wolałem posłuchać Szweda, co zapewne zrozumiecie.

11. Don Diablo | Download | Tracklist

Transmisja z UMF jest prowadzona dosyć luźno, więc nie zawsze widzimy stream z występu danego artysty o zapowiedzianej porze. O ile ktoś grał godzinę to nie miało to znaczenia, ale gdy było to – jak w przypadku Don Diablo – 15 minut, to każda sekunda jest na wagę złota. Don nie stracił tylko czasu ile Jauz, ale zamiast kwadrans, słuchaliśmy go tylko 10 minut. Co można zaobserwować w tak krótkim czasie? Okazuje się, że sporo, bo to co od razu rzuciło mi się w oczy, to ilość osób pod sceną. Jeden z czołowych przedstawicieli Future House ma niesamowicie wiernych fanów, z którymi utrzymuje fantastyczny kontakt i… to widać. Radość, zabawa i euforia, to trzy najlepsze określeni jakie przychodzą mi do głowy. Muzycznie usłyszeliśmy, m.in. “Tonight” oraz mash-up “Around The World” z “Knight Time”. Krótko, ale warto przesłuchać!

12. Tiesto | Download | Tracklist

Teraz to dopiero mam wyzwanie, że w jakiś sposób obiektywnie ocenić ten set. Skąd dylemat? Technicznie występ to jedna wielka masakra, szarpane przejścia, “konie po betonie” i inne tego typu atrakcje, to chleb powszedni w tym mixie. To jednak nie jest najważniejsze, bo Tiesto zaprezentował fantastyczne kawałki, które moim zdaniem odmieniły główną scenę. W sumie jako jeden z nielicznych zagrał kilka future house’owych numerów. Zaprosił na scenę Heldensa, z którym zagrał “Wombass”. Następnie pojawił się młody producent Mike Williams, z którym zaprezentował ich wspólny kawałek. Mogliśmy również zobaczyć wyglądającą niczego sobie Delaney Jane. Warto również wspomnieć o obecności DallasK, z którym Tiesto zrobił nowy utwór. Zapomniałbym o The Chainsmokers, bo oni również odwiedzili Main Stage. Generalnie ruch jak na dworcu. Ok, bo się rozpisałem. Zaufajcie mi na słowo i koniecznie przesłuchajcie ten set. W A R T O!

13. Laidback Luke | Download | Tracklist

Nie wiem czy przełączenie streamu z Tiesto na Laidbacka było celowe, ale kontrast w umiejętnościach DJ-skich był porażający. Nie jest to wielkie zaskoczenie, bo Laidback jest po prostu mistrzem jeśli chodzi o zabawę dźwiękiem, a sety z 4 decków na raz, to dla niego bułka z masłem. Nie powiem Wam w jakich gatunkach zamyka się ten set, bo takich granic nie ma. Jest “Zombie Nation”, ale też “51” Curbi’ego. Najśmieszniejsze było, gdy teoretycznie transmisja zakładała zmianę na Crystal Castles, ale był to na tyle dziwaczny koncert, że dosłownie po 5 minutach wrócili do Laidbacka. Nie rozpaczam, bo przyjemnie słucha się kogoś kto wie po co są te wszystkie przyciski i pokrętła na konsoli.

14. Afrojack | Download | Tracklist (Download SiriusXM)

Zastanawiałem się czy to na pewno będzie Afrojack, bo w oficjalnej rozpisce został oznaczony jako “Afro jack”. Na szczęście to był ten producent, o którym myślałem. Zaprezentował on bardzo fajne intro, które wykorzystało potencjał sceny. Przypominało mi to z zeszłego roku, ale może to tylko takie wrażenie. Muzycznie standard, czyli najbardziej znane hity Holendra. Na pierwszy plan wysuwa się kilka momentów, a dokładnie mash-up “In My Mind” z “Burn Down” (już nie będę pisał, że mógł zostawić oryginalny drop i wyszłoby 100 razy lepiej), dziwny utwór z wokalem “Fuck DJs”, oraz użycie motywu z “Animals”, które odpuściło sobie nawet Garrix. Oprócz tego kilka ID, w tym wokalistą o aliasie Fais, oraz “Jigsaw” z Laidback Luke. Miałem wrażenie odgrzewanego kotleta, ale nie było tak źle.

15. NERO | Download | Tracklist

To jeden z tych występów, na który czekałem. Znam płytę “Between II Worlds” na pamięć, tak więc gdy usłyszałem “Satisfy” byłem w siódmym niebie. Wreszcie można było poczuć klimat elektronicznej muzyki, bez domieszki tej komercyjnej odsłony. Scena miała proste animacje opierające się na kontraście czerni i bieli. Troszkę dawało po oczach, ale też miało swój styl. Uwagę przykuła również ilość osób, które postanowiły zgromadzić się przy Live Stage. Było fajnie, ale krótki, bo twórczość Avicii’ego okazała się ważniejsza. Mimo wszystko polecam!

16. Avicii | Download | Tracklist

Cóż mogę powiedzieć o secie Avicii’ego, czego sami się nie domyślacie? Tak – zagrał swoje radiowe hity, tak – było słodko, tak – ludzie świetnie się bawili. To z czego najbardziej się uśmiałem, to “niewidzialna klawiatura”, na której wygrywał kolejne melodie. To jest tak komiczny widok, że już czuję te wszystkie memy i filmiki. W zasadzie zaskoczył mnie w jednym momencie, gdy przerwał ciąg popowych hitów i zagrał “Lyon” od Klahr. Nie ma sensu nic więcej pisać, bo jeśli lubicie jego twórczość, to prawdopodobnie już wcisnęliście play.

17. Cedric Gervais | Download | Tracklist (Download SiriusXM)

W wywiadzie w studiu, Cedric zapowiedział nowe kawałki, oraz ogłosił, że otworzył swój własny label. Zbyt długo nie mogliśmy go posłuchać, ale po baaaaardzo długim przejściu zaprezentował swój nowy utwór o nazwie “With You”. Krótki fragment skupiał się wokół Groove House, co mi osobiście przypadło do gustu. Jeśli lubicie takie brzmienia, to warto sprawdzić!

18. The Chainsmokers | Download | Tracklist

Po secie Amerykanów spodziewałem się progresywnych brzmień, jednak na wejściu usłyszeliśmy Bigroom. Te kilka minut, które były transmitowane na Twitchu nie oddają całości, więc pamiętajcie, że oceniam tylko na podstawie tego co widziałem. To co mnie zabolało, to mash-up “Wayfarer” Audien, gdzie miałem nadzieję na oryginalny drop, a dostałem sieczkę. Cios w samo serce dla mnie, jak i dla czatu. Ubolewaliśmy nad tym do samego końca, ale pozostało się tylko pogodzić z tym faktem. Będę chciał przesłuchać ten set jako całość, bo transmitowany na Twitchu fragment mnie rozczarował.

19. Hardwell | Download | Tracklist

W ten oto sposób dotarliśmy do gwiazdy wieczoru, czyli Hardwella. Zacznę od plusów, bo było ich całkiem sporo. Po pierwsze fantastyczne animacje sceny, które moim zdaniem zmiotły konkurencję. Mam tu na myśli dobór kolorów, jak i złożone animacje wyświetlane na głównym ekranie. Najbardziej było to widać przy intro (H-A-R-D-W-E-L-L), ale później również można było zaliczyć opad szczęki. Muzycznie standard z kilkoma wyjątkami. Mam na myśli “Blackout”, kilka spokojniejszych kawałków i nowy numer z Craigem Davidem. Robbert zapowiedział, że zagra coś zupełnie innego i zaprezentował pompujący Bass House (drugi drop). Ciekawie brzmiało również “Easy” Portera Robinsona & Mat Zo w mashupie z “One More Time”, które zostało “uświetnione” bigroomowym dropem. Na scenie pojawił się DJ Snake, z którym zagrał utwór “Propaganda” w remixie Nom De Strip i TJR. Na koniec puścił Hard Style, ale to już standard w jego występach. Podsumowując jest to set, którego każdy się spodziewał, i który domknął drugi dzień z pompą i rozmachem. Hardwell był znacznie pewniejszy niż Garrix i po prostu widać, że wie co robi. Dobra klamra, ale bez przesadnej euforii.

20. Deadmau5 | Download | Tracklist

Wreszcie mogę opisać wisienkę na torcie, czyli występ Deadmau5-a. Po raz kolejny uratował on organizatorów UMF, i tak jak kiedyś zastąpił Avicii’ego, tak tym razem zagrał w zastępstwie The Prodigy. W życiu nie widziałem tylu ludzi pod Live Stage! Jakoś tak wróciła mi wiara w przyszłość EDM, gdy zobaczyłem, że tylu ludzi potrafi zrezygnować z fety na głównej scenie, żeby posłuchać ambitniejszych dźwięków. W ramach ukłonu w stronę The Prodigy, Mysza użył acapelli “Smack My Bitch Up”. Napiszę trzy tytuły oraz cytat z Twittera i to zakończy podsumowanie, a więc: “Avaritia”, “Ghosts ‘n’ Stuff”, “Strobe”.

“Tu nie chodzi o drop, tu chodzi o opowieść” – UMF Twitter

– UMF Radio – Di.fm (dłuższe wersje setów) –

Main Stage

1. ALOK | Download | Tracklist
2. Dyro | Download | Tracklist
3. MAKJ | Download | Tracklist
4. DVBBS | Download | Tracklist
5. W&W | Download | Tracklist
6. Steve Angello | Download | Tracklist
7. Tiesto | Download | Tracklist
8. Afrojack | Download | Tracklist

Ultra Worldwide

1. Mercer | Download | Tracklist
2. Malaa | Download | Tracklist
3. Vicetone | Download | Tracklist
4. Don Diablo | Download | Tracklist
5. Laidback Luke | Download | Tracklist
6. Cedric Gervais | Download | Tracklist
7. The Chainsmokers | Download | Tracklist

UMF Radio (OWSLA)

1. Mija | Download | Tracklist
2. Valentino Khan | Download | Tracklist

Carl Cox & Friends

Nicole Moudaber | Download | Tracklist
Richie Hawtin | Download | Tracklist
Carl Cox | Download | Tracklist

– Resistance Stage – Be-At.tv –

1. Camilo Franco | Download | Tracklist
2. Patrick Topping | Download | Tracklist
3. Andhim | Download | Tracklist
4. KiNK | Download | Tracklist
5. Thugfucker | Download | Tracklist
6. Mind Against | Download | Tracklist
7. Sasha | Download | Tracklist
8. Nic Fanciulli | Download | Tracklist
9. Dubfire | Download | Tracklist

PODSUMOWANIE TRZECIEGO DNIA | WSZYSTKIE SETY

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.