Ultra Music Festival 2016 – Nowy wygląd sceny “Resistance”

umf-2016-resistance-stage-spider-news

Co roku jesteśmy świadkami kolejnych edycji największych festiwali EDM. Mimo wszystko, spośród całego bogactwa różnorakich wydarzeń, u mnie na pierwszym miejscu jest Ultra Music Festival. Jest to impreza, która odbywa się w Miami i jest podsumowaniem Winter Music Conference. Podobnie, jak w trakcie Amsterdam Dance Event, tak i podczas WMC, całe Miami zmienia się w jeden wielki klub, gdzie na każdym rogu trwa zabawa.

Organizatorzy UMF nie próżnują i wprowadzają w życie nowe pomysły na rozwój tego wydarzenia. Przyszłoroczna edycja będzie się składała z aż 9 scen, wśród których znajduje się “Resistance Stage”. Jest to miejsce poświęcone undergroundowym brzmieniom, gdzie w zeszłym roku wystąpili m.in. UMEK, Joris Voorn i Nic Fanculli.

Za budowę tej sceny odpowiada firma Arcadia, o której jakiś czas temu pisałem. Do tej pory mogliśmy zobaczyć model “The Afterburner”, jednak w 2016 będzie to znacznie większy projekt. Mowa tu o “The Spider”, czyli olbrzymiej konstrukcji w kształcie pająka. Jak to wygląda w trakcie imprezy? Zobaczcie na filmie poniżej.

Nie wiem, w jaki sposób główna scena ma przyćmić “pająka”. Przed projektantami stoi nie lada wyzwanie, ale miejmy nadzieję, że podołają zadaniu. Oficjalna zapowiedź sceny znajduje się na profilu Ultra na Facebooku.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.