Ultra Music Festival 2018 – Historia festiwalu z udziałem gwiazd!

Dwudziestolecie Ultra Music Festival, to istotne wydarzenie nie tylko dla organizatorów, ale również dla całej branży związanej z muzyką elektroniczną. Festiwal ten miał i nadal ma istotny wpływ na promocję kultury, która zrodziła się wokół EDM, a tym samym na promocję artystów i ich twórczości. W ostatnich latach marka Ultra rozrosła się do gigantycznych rozmiarów, a to za sprawą eventów w kolejnych zakątkach świata, jednak mimo wszystko król jest tylko jeden, czyli główną edycja odbywająca się w Miami.

Organizatorzy UMF postanowili rozpocząć na YouTube serię, która przybliży historię całego festiwalu. Mówiąc “całą” mam na myśli również totalne początki, kiedy to UMF odbywało się na plaży. Swoimi wspomnieniami podzielili się prawdziwi weterani, a konkretnie: Josh Wink, Tiësto, John Digweed, Ferry Corsten, i Nic Fanciulli. Jak to się wszystko zaczęło? W jaki sposób Ultra Music Festival stało się jednym z głównych festiwali EDM? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w filmie poniżej!

Zapraszam do polskiej grupy poświęconej Ultra Music Festival: facebook.com/groups/ultrateampoland

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.