Ultra Music Festival 2019 – Festiwal może zostać odwołany? [AKTUALIZACJA]

Za nami pierwszy dzień Ultra Music Festival, który dostarczył nam wiele muzycznych emocji. Chciałbym tutaj napisać, że nowa lokalizacja festiwalu spełniła swoje zadanie, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania, ale… niestety. W sieci pojawiło się wiele nagrań, które ukazują tłumy ludzi pieszo opuszczających teren imprezy. Trafiają się również filmiki, na których widać mini-pożar! Według jednej z teorii, pożar spowodował jeden ze spadających fajerwerków.

Na miejscu był Dawid aka 3rd Prototype, który prowadzi relację z UMF na Insta Stories Essential Music. Opisał on na grupie Essential całą sytuację i potwierdził, że on sam jak i tysiące innych osób, wracali pieszo do hotelu. W jego przypadku oznaczało to około 8 kilometrów spaceru po całonocnej zabawie.

“Osobiście wracałem pieszo 2 godziny do hotelu (ponad 5 mil drogi), tysiące osób również, to jakieś nieporozumienie. Impreza 10/10, logistyka 0/10. Nie wiem czy tego nie przewidzieli, ale nie da się zawieźć kilkudziesięciu tysięcy ludzi, kilkunastoma busami. Niestety.” – Dawid Rawicki / 3rd Prototype

Wychodzi  na to, że organizatorzy nie zapewnili odpowiedniej ilości busów, które miały przetransportować uczestników festiwalu poza Virginia Key. Dostęp na Ultra był możliwy tylko specjalnymi busami, a tym samym nikt nie dysponował własnym środkiem transportu. Oznacza to, że trzeba było pokonać całą trasę na piechotę, co nie jest łatwe będąc wyczerpanym po kilkunastu godzinach imprezy. EDM Maniac poinformował, że jedną z przyczyn problemów z transportem był wypadek busa.

Cała ta sytuacja, to poważny kryzys logistyczny, który albo zostanie rozwiązany, albo kontynuacja festiwalu stanie pod znakiem zapytania. Jeśli dodać do tego wspomniany pożar, który – podobnie jak wędrówka ludzi – został uwieczniony na nagraniach, to Ultra ma przed sobą nie lada orzech do zgryzienia. Czasu jest naprawdę mało, jednak jestem dobrej myśli, że organizatorzy UMF, wspólnie w władzami Miami, znajdą wyjście z tej trudnej sytuacji.

AKTUALIZACJA:

Doug Hanks, dziennikarz Miami Herald, skontaktował się z Alice Bravo, która to jest dyrektor ds. transportu miasta Miami. Główne zmiany, które zostaną wprowadzone, to:

– wcześniejszy przyjazd busów,
– piesi zostaną skuteczniej przekierowania na południową stronę Rickenbacker, gdzie jest wydzielona ścieżka dla rowerów i pieszych.

Logistyka jest o tyle trudna, że nie da się uniknąć pieszych na drodze, co wpływa na poruszanie się busów.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.