Ultra Music Festival pod znakiem zapytania? Brak porozumienia z Miami

Do słynnego Ultra Music Festival pozostały lekko ponad dwa miesiące. Mimo hucznego ogłoszenia powrotu UMF do Bayfront Park, nadal nie doszło do porozumienia pomiędzy władzami miasta, mieszkańcami i organizatorami wydarzenia. Okazuje się, że sytuacja jest napięta, a czasu na podpisanie umowy coraz mniej. Gdzie odbędzie się Ultra Music Festival 2020?

Ultra Music Festival w pigułce

W 2018 roku odbyła się ostatnia edycja Ultra Music Festival w legendarnym Bayfront Park. Okoliczni mieszkańcy narzekali na hałas jaki generuje festiwal, a także podkreślali, że jest to teren miasta, który na czas organizacji wydarzenia jest wyłączony z użytku publicznego. Sprawa dotarła do władz miasta Miami, a ze względu na brak porozumienia, UMF ogłosiło przeprowadzkę. Z początku wydawało się, że organizatorzy zdecydują się na zupełnie inne miasto, jednak ostatecznie pozostali w Miami.

W 2019 roku Ultra Music Festival odbyło się w Virginia Key, ale edycja ta wzbudziła wiele kontrowersji. Organizatorzy zaliczyli kilka wpadek organizacyjnych, z czego największymi z nich były problemy z transportem z festiwalu oraz mini-pożar. Ankieta przeprowadzona wśród uczestników dała jasny sygnał, że Virginia Key to nie jest najlepsze miejsce na UMF. Ponownie wrócił pomysł na zmianę miasta, spłynęło kilka propozycji, ale ponownie Ultra zostało w Miami. Organizatorzy hucznie ogłosili, że wracają do Bayfront Park, a aktualnie są w trakcie ogłaszania line-upu i sprzedaży biletów.

#BackToBayfront

Ultra nie może się dogadać z Miami

Jak donosi gazeta Miami Herald, władze Miami nadal nie podpisały umowy z organizatorami Ultra. Oznacza to, że nie ma dokumentu, który jednoznacznie zezwalałby na organizację wydarzenia. Co prawda, Rada Miasta opowiedziała się za festiwalem, ale ostatecznego potwierdzenia brak. Mało tego, okoliczni mieszkańcy postanowili pozwać Radę Miasta i unieważnić głosowanie w sprawie Ultra.

“Dwa miesiące do Ultra, która ma powrócić do Bayfront Park, a organizatorzy nadal nie mają podpisanego porozumienia z miastem, na mocy którego mogliby użyć Bayfront Park do organizacji trzydniowego festiwalu i nikt nie wie dlaczego. Tymczasem rezydenci pozywają miasto i chcą unieważnić głosowanie Rady Miasta, która zezwoliła na organizację Ultra” – Miami Herald

Aktualnie w sprzedaży jest trzecia pula karnetów na Ultra w Miami, za nami pierwsza faza line-upu, a także przesłanki, że za chwilę poznamy kolejnych artystów. Wszystko to stoi pod znakiem zapytania, bo nadal nie zostały podpisane finalne dokumenty. Nie wyobrażam sobie, że UMF ponownie ogłosi przeprowadzkę i to na ostatnią chwilę. Szczególnie po tak hucznie świętowanym powrocie do Bayfront Park. Miejmy nadzieję, że kolejne doniesienia będą bardziej optymistyczne.

Źródło: https://www.miamiherald.com

Zobacz również:

Explore the Ultra Miami 2020 Phase 1 Lineup

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.