Ultra Music Festival 2020 – Nikt się nie spodziewał tak potężnego line-upu!

Pierwsza faza ogłoszeń Ultra Music Festival 2020 wzbudziła emocje, ale to co się dzieje w fazie drugiej, aż ciężko ująć słowami. Radość z powrotu do Bayfront Park udzieliła się również organizatorom, bo przygotowali oni potężny line-up. Mnóstwo ekskluzywnych występów, sprowadzonych do Miami projektów, a także wyjątkowe sety b2b i b3b. Mało tego, po raz pierwszy ujrzymy na Ultra jednego z artystów sceny Hard. Jest co omawiać, więc zaczynamy!

Główni artyści Live i DJ

Ultra 2020 – Live Headliners – Faza 2

Do wcześniej ogłoszonych Major Lazer, Zedd, Gesaffelstein i Flume, dołączyły cztery nowe aliasy. Fanów muzyki Trance ucieszy obecność Garetha Emery, który zabierze do Miami swoje show Laserface. Skład uzupełnili również Madeon, Gryffin oraz duet Sofi Tukker.

Ultra 2020 – DJ Headliners – Faza 2

W drugiej fazie poznaliśmy trzeciego członka seta b3b, a ostatecznie są to Jamie Jones, Carl Cox i… The Martinez Brothers. Do gry wkroczyli również KSHMR z projektem Dharma, ogłoszony kilka dni temu Kygo, Loco Dice, Oliver Heldens i Richie Hawtin. Nie, nie zapomniałem o chyba największym zaskoczeniu, czyli występie b2b Malaa i DJ Snake. To oznacza, że Snake wystąpi podczas Ultra dwa razy!

“Support” to nie do końca dobre słowo

Ultra 2020 – Support – Faza 2

Zakładka “support”, to już prawdziwa jazda bez trzymanki. Tutaj dzieje się tak dużo, że aż nie wiadomo od czego zacząć. Na początek interesujące sety b2b, bo od razu rzucają się w oczy. Brooks zawita na scenę z Julian Jordan, Dannic połączy siły z Sick Individuals, Kaaze zagra wspólnie z Maddix, Matisse & Sadko wystąpią b2b z Dubvision, Snails z Kill The Noise, Thomas Gold z Deniz Koyu, Bassjackers z Dr Phunk.

Ciekawostką pozostaje set b2b Mike’a Williamsa, bo jeszcze nie znamy jego towarzysza bądź towarzyszki. Warto również zwrócić uwagę, że Dr Phunk będzie pierwszym artystą Hardstyle, który zagra na Ultra.

W Miami nie zabraknie również takich gwiazd, jak m.in. Nicky Romero, Aly & Fila, Camelphat, Laidback Luke, Tchami, Vini Vici i wielu, ale to wielu innych artystów z przeróżnych odmian muzyki elektronicznej.

Ultra 2020 – Stages – Faza 2

Wszyscy ogłoszeni do tej pory artyści wystąpią na jednej z kilku scen. Do tej pory poznaliśmy robiącą co roku wrażenie Ultra Mainstage, przeznaczoną do występów z instrumentami Live Stage, należące do Resistance “Carl Cox Megastructure” oraz “The Cone”, różnorodną Ultra Worldwide, scenę Armina czyli A State of Trance, a także nieodłączną UMF Radio. Ta ostatnia będzie przejmowana przez wytwórnie, a konkretnie Gud Vibrations, Revealed Recordings oraz STMPD RCRDS.

Potężny line-up, a to jeszcze nie koniec

O ile pierwsza faza ogłoszeń Ultra 2020 wzbudziła apetyt, o tyle druga w pełni zaspokoiła nasze zachcianki. Mnogość występów, czy to solowych, czy to w parze z innymi artystami jest wręcz ogromna. Jedyne w swoim rodzaju sety b2b czy też b3b dodają smaczku całemu wydarzeniu, podobnie jak sprowadzone do Miami projekty pokroju “Laserface”.

Mimo, że już jest wspaniale, to przed nami kolejne emocje związane z trzecią fazą ogłoszeń. Tutaj można snuć różne teorie, ale jak wskazał Krzysiek Chosia z grupy Ultra Music Festival | Team Poland, za tydzień odbędzie się Super Bowl. Zawarte umowy mogą mieć zapisek, który blokuje możliwość ogłoszenia artysty do czasu wydarzenia. To oznacza, że trzecia faza może być równie emocjonująca co druga. Nie mogę się doczekać!

Jeśli chcecie się wybrać na europejską edycją Ultra Music Festival, czyli Ultra Europe, to już niedługo pojawi się oferta Ultra Party Camp! Aktualnie trwają zapisy, które gwarantują miejsce oraz zniżkę 100 zł. Warto sprawdzić: http://www.travel2ultra.pl

Zobacz również:

RELIVE ULTRA MIAMI 2013 (Official Aftermovie)

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.