Ultra Music Festival – Ciekawostki cz. 1

17 Mar 2015

W związku z tym, że do Ultra Music Festival 2015 pozostało już tylko 10 dni, postanowiłem rozpocząć serię wpisów o historii jak i ciekawostkach związanych z jednym z największych festiwali na świecie. Dziś zaczniemy od same początku, czyli jak w ogóle powstała idea takiego wydarzenia i kto jest za to odpowiedzialny. Zgodnie z Wikipedią pierwsza edycja UMF miała miejsce w 1999 roku, a jej założycielami są Russell Faibisch i Alex Omes. Nazwa wzięła się od wydanego w 1997 roku albumu Depeche Mode o tytule “Ultra”. Impreza odbyła się na plaży oczywiście w Miami. Co ciekawe o mały włos całe przedsięwzięcie by się nie udało, ponieważ noc przed imprezą Russell został zatrzymany przez policję.

“Mieliśmy wielki rodzinny obiad. Wszyscy czuli się świetnie. Później, gdy wracałem do domu zdarzyło się coś dziwnego. Zostałem aresztowany, ponieważ było coś nie tak z  moim dowodem – coś niedorzecznego. Nigdy nie miałem wcześniej kłopotów i nigdy nie byłem w więzieniu.” – Russel Faibisch

Ultra-Music-Festival-1999-Plaza

Jego zatrzymanie było o tyle istotne, że to on odpowiadał za finanse. Po 8 godzinach policja wypuściła go oddalając wszelkie zarzuty.

“Wszyscy na mnie czekali, bo to ja miałem czeki z wypłatami. Firma od nagłośnienia nie uruchomiła sprzętu dopóki nie dostała przedpłaty” – Russel Faibisch

Pierwsza edycja UMF rozpoczęła się zgodnie z planem czyli o godzinie 11:00. Wtedy właśnie nastąpił historyczny moment i bramki zostały otwarte wpuszczając pierwszych ludzi. W 1999 roku zagrali tam m.in Josh Wink, Armand Van Helden czy George Acosta.

Ultra-Music-Festival-1999-Line-Up

Impreza przyniosła straty rzędu 10 000$-20 000$. Mimo to nie zaprzestano rozwoju tego projektu i jest kontynuowany aż do dziś stając się jednym z największych festiwali na świecie. Jak zawsze początki nie były łatwe. Jednak patrząc na wynik i to co teraz reprezentuje marka Ultra Music Festival można bez wahanie stwierdzić, że było warto.

Druga część ciekawostek o UMF już niedługo! 🙂

Obrazki/Zdjęcia: alpha.wallhaven.cc

UWAGA: Kopiowanie na inne portale tylko za zgodą autora. Jeśli chcesz  umieścić artykuł na swojej stronie skontaktuj się ze mną poprzez e-mail: essentialmusictv@gmail.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.