Ultra Music Festival – Ciekawostki cz. 2

20 Mar 2015

W pierwszej części ciekawostek o Ultra Music Festival przedstawiłem historię powstania tego eventu. Tym razem skupię się na pojedynczych zdarzeniach i liczbach. Sprawią one, że wspólnie zdamy sobie sprawę z jak WIELKĄ marką mamy do czynienia. Zaczynamy! 🙂 Aktualnie UMF nie odbywa się tylko w Miami. Impreza stała się popularna na całym świecie dzięki czemu doczekała się swoich edycji w wielu zakątkach naszego globu. Lista jest naprawdę imponująca:

Oprócz tego marka Ultra Enterprise współpracuje również z wytwórnią muzyczną Ultra Music. Swoje produkcje wydali w niej m.in Axwell, Calvin Harris czy Steve Aoki. Nie bez znaczenia jest wpływ całej imprezy na gospodarkę. W okresie gdy festiwal został przedłużony do trzech dni, w trakcie jego trwania do budżetu Miami wpłynęło 79 mln $! Biorąc pod uwagę liczbę osób odwiedzających UMF nie jest to wielkim zaskoczeniem. W latach 2005-2010 liczba uczestników wzrosła z 50 000 do 100 000, następnie w latach 2010-2012 liczba ta skoczyła do 165 000. Taka ilość odwiedzających robi wrażenie ale prawdziwy rekord padł podczas celebracji 15-sto lecia UMF w 2013 roku. Festiwal trwał wtedy dwa weekendy w trakcie których na jego terenie pojawiło się 330 000 osób! Jednak nie ma róży bez kolców i tak samo na tego kalibru imprezie pojawia się problem z narkotykami. Jednym z koronnych przykładów jest nagrany na UMF 2012 film, gdzie dziewczyna pod wpływem niezidentyfikowanych substancji całuje się z drzewem.

Ultra Music Festival, to wydarzenie o którym można pisać bez końca. Zawsze można coś jeszcze dodać, uzupełnić lub opisać w bardziej szczegółowy sposób. Nie jest to jednak ostatni wpis o tym festiwalu. Część trzecia już niedługo! 🙂

Źródła: Miami New Times | Wikipedia | Zdjęcie: alpha.wallhaven.cc

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.