Ultra Music Festival podkręca atmosferę przed jubileuszową edycją. Złoty wiek EDM!

Jeszcze tylko niespełna dwa tygodnie pozostały do jednego z największych wydarzeń tegorocznego sezonu festiwalowego – Ultra Music Festival, obchodzi swoje dwudzieste urodziny. Na ten moment znamy dwie fazy line-upu, które prezentują się imponująco. Ale to jeszcze nie koniec – przed nami obiecane przez organizatorów niespodzianki, zgodnie z dewizą “expect the unexpected”.

W ramach podgrzania atmosfery, sztab Ultra postanowił zaprezentować serię mini-dokumentów, opowiadających o historii i najważniejszych momentach tego festiwalu na przestrzeni dwóch dekad. Nazywa się ona “20 Years Of Ultra”, a w niej widzowie znajdą wspomnienia wielu legendarnych i strategicznych dla historii eventu nazwisk. Przykładowo w trzecim odcinku, wypowiedzieli się między innymi Tiesto, Ferry Corsten, Armin van Buuren czy Nic Fanciulli.

Jest już jednak dostępny kolejny, czwarty epizod, opowiadający o mającym miejsce w ciągu ostatnich kilku lat renesansie elektronicznej muzyki tanecznej. W nagraniu wzięli udział między innymi Hardwell, Fedde le Grand oraz Afrojack, czyli niewątpliwie istotne postacie dzisiejszej sceny EDM.

Opowieści są okraszone kadrami z poprzednich edycji festiwalu. Warto więc sięgnąć także do pierwszych trzech odcinków, aby móc dobitniej zaobserwować, jaki postęp miał miejsce podczas poprzednich edycji festiwalu.

Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak mocno rozwinął się – nie boję się tego stwierdzenia – najlepiej przyjmowany przez czytelników naszego portalu wielki muzyczny event. Naprawdę nie mogę się doczekać tych nieprzespanych nocy z najlepszymi elektronicznymi sztosami oraz premierami, które za kilka miesięcy będą przebojem wdzierać się do setów wielu producentów i DJ-ów. Mam nadzieję, że podzielacie moje odczucia!

Zapraszam do polskiej grupy Ultra Music Festival: facebook.com/groups/ultrateampoland

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor