Ultra Music Festival miałoby zostać przeniesione? W sieci pojawiła się petycja!

umf-bayfront-news

Festiwale muzyczne, to święto dla wszystkich osób zainteresowanych prezentowaną tam twórczością. Mówię tutaj w szczególności o festiwalach EDM, które cieszą się rosnącą popularnością. Z roku na rok możemy zaobserwować coraz to bogatsze sceny i line-upy, które zawierają artystów z całego świata. Jak wszystko, tak i tego typu inicjatywy mają swoich zwolenników i przeciwników, którzy co jakiś czas dają o sobie znać.

Tym razem sprawa dotyczy słynnego Ultra Music Festival, które odbywa się w Miami. Tak olbrzymie przedsięwzięcie wymaga zamknięcia Bayfront Park, czyli – jakby nie patrzeć – publicznego miejsca wypoczynku. Nie wszystkim mieszkańcom jest to na rękę, więc w sieci pojawiła się petycja, której celem jest przeniesienie UMF, jak i innych imprez, które odbywają się w Bayfront Park.

“Kontrakt Ultra dobiega końca. Powiedzmy głośno miastu Miami, członkom Bayfront Park Board oraz ich przewodniczącemu Carollo: To koniec! Park jest do użytku mieszkańców, a nie dojną krową dla miasta!

Uratuj Bayfront Park – Koniec z Ultra, Rolling Loud i wszystkimi olbrzymimi koncertami!” – fragment omawianej petycji

Rozstrzygnięcie tego sporu, to niezwykle trudna sprawa. Oczywiście mi, jako pasjonatowi muzyki elektronicznej i Ultra Music Festival, serce podpowiada wolność dla imprezy i pozostawienie jej w spokoju. Niestety rozum podpowiada, że zamknięcie publicznej przestrzeni na około 100 dni w roku, nie jest uczciwe wobec mieszkańców. Ciężko ocenić na ile petycja stanowi zagrożenie dla organizacji UMF, ale jest to sygnał, że warto zrekompensować mieszkańcom Miami niedogodności.

Link do petycji: change.org

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.