Ultra Music Festival może zostać odwołane z powodu koronawirusa? Trwają rozmowy!

Koronawirus może mieć wpływ na organizację Ultra Music Festival 2020 w Miami. Władze miasta podjęły temat imprez masowych, które mają odbyć się w ciągu najbliższego miesiąca, w tym UMF. Wirus jest traktowany, jako potencjalna sytuacja kryzysowa, wobec której trzeba zachować stosowne środki bezpieczeństwa. Czy Ultra w Miami może zostać odwołane?

Sytuacja może się zmienić w każdej chwili

Głównym tematem rozmów władz miasta Miami, były problemy z badaniem próbek osób potencjalnie zakażonych koronawirusem. Okazuje się, że stanowe laboratorium w Miami nie ma całego zestawu niezbędnego do badań i muszą wysyłać próbki do innej, oddalonej o setki kilometrów placówki. Taka sytuacja mocno wydłuża czas oczekiwania na wyniki, a tym samym generuje jeszcze większe napięcie i presję.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ultra Music Festival 2020 ogłosiło line-up głównej sceny. Będzie grubo!

Mając na uwadze, że w marcu ma się odbyć Ultra Music Festival, a także rusza przerwa wiosenna, poruszona została kwestia zachowania środków bezpieczeństwa wobec koronawirusa. Duże skupiska ludzi, w tym publika festiwalu, która przybyła z całego świata, to miejsca zwiększonego ryzyka i potencjalne ogniska zapalne. Temat został poruszony przez burmistrza hrabstwa Miami, Carlos A. Giméneza:

“Gimenez powiedział, że czwartkowe spotkanie przy drzwiach zamkniętych, przed konferencją dla prasy, obejmowało dyskusję na temat tego, w jaki sposób koronawirus może wpłynąć na duże wydarzenia w marcowym kalendarzu Miami. Należą do nich Ultra w centrum Miami, które rozpoczyna się 20 marca, i okręgowe Targi Młodzieży w okolicy Kendall, które rozpoczynają się 12 marca. Jednak Gimenez powiedział, że hrabstwo nie zdecydowało, co zrobić z tymi wydarzeniami.”Miami Herald

Organizatorzy Ultra Music Festival postanowili wydać oświadczenie, w którym zaznaczyli, że w tym momencie nie zamierzają odwołać czy też przenosić festiwalu. Jednocześnie zaznaczyli, że ich priorytetem jest zachowanie bezpieczeństwa uczestników, personelu i artystów.

“Nie planujemy odwoływać, odkładać, przenosić ani ograniczać produkcji w 2020 r. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczestników, artystów i personelu są dla nas najważniejsze i będziemy nadal przestrzegać zaleceń ekspertów w kwestiach dotyczących zdrowia publicznego.” – Ultra Music Festival

ZOBACZ WIĘCEJ

Tiesto nie zagra na Ultra Music Festival 2020. Pierwszy raz od 2006 roku!

Ultra wychodząc naprzeciw nowym zagrożeniom, postanowiło zaproponować własne rozwiązania. Na terenie festiwalu mają powstać dodatkowe stacje do dezynfekcji rąk, a także mają zostać podjęte działania mające na celu poinformowanie uczestników o środkach minimalizujących możliwość zakażenia wirusem.

Ultra 2020 pod znakiem zapytania?

Zarówno władze Miami jak i organizatorzy Ultra, starają się zapanować nad sytuacją i zalecają spokój, ale atmosfera jest napięta. Brak w stanowym laboratorium Miami wszystkich środków do badania próbek na obecność koronawirusa, z pewnością nie pomaga w zapanowaniu nad zagrożeniem. Nawet gdyby w ciągu kilku dni pojawiły się odpowiednie środki, to nadal wizja ponad 160 tys. ludzi, którzy odwiedzają festiwal w ciągu weekendu, wydaje się być trudna do ogarnięcia. Tym bardziej, że mówimy tu o publice, która przybywa z całego świata.

Zakładając ten pesymistyczny scenariusz, gdzie jedna z próbek daje pozytywny wynik, a tym samym potwierdza obecność koronawirusa na w Miami, wówczas zostaną podjęte szeroko zakrojone działania. Ograniczenia zapewne dotyczyłyby imprez masowych (w tym Ultra), szkół, lotniska i wszystkich innych miejsc, w których gromadzi się wiele osób. Będę Was na bieżąco informował!

ULTRA MIAMI 2018 (Official 4K Aftermovie)

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.