Ultra Music Festival powraca do starej lokalizacji. Witaj ponownie Bayfront Park!

Historia słynnego Ultra Music Festival zatoczyła koło – festiwal powraca do legendarnego Bayfront Park w Miami! Po całym zamieszaniu związanym z przeniesieniem imprezy, po testowej, zeszłorocznej odsłonie w Virgina Key i doniesieniach o kolejnej zmianie adresu UMF – festiwal powraca do dobrze nam znanego parku, z którym wiąże się tyle wspomnień. O swojej decyzji organizatorzy poinformowali w specjalnym filmiku, który zamieścili na social media.

Najpierw kilka lat niezwykle udanych edycji UMF w Bayfront Park, następnie coraz więcej problemów z lokalnymi mieszkańcami i władzami, aż wreszcie zapadła trudna decyzja o przeniesieniu Ultra. Nowe miejsce – Virginia Key, mimo ogromnego potencjału na rozwój festiwalu miało również wiele wad. Problemy z transportem i palma, która zapaliła się – prawdopodobnie – od spadającej petardy, z pewnością nie przysłużyły się do promocji. Wiele osób, które były na miejscu, wspominało że zabrakło “tego czegoś”, może chodzi o wieżowce w tle, a może o sentyment do starej lokalizacji, ale podobne odczucia mieli organizatorzy, bo podjęli decyzję o ponownym przeniesieniu UMF.

Zobacz omówienie Ultra Music Festival 2019 z Dawidem aka 3rd Prototype

Zgłosiło się wiele miast, które z radością chciały przyjąć Ultra i to z lukratywnymi ofertami. Tutaj nastąpił zwrot akcji, bo władze Miami postanowiły wrócić do rozmów, które okazały się wyjątkowo owocne. Ostatecznie Ultra Music Festival powraca do Bayfront Park – co mnie osobiście – bardzo cieszy! W ramach jasności, Ultra Music Festival 2020 odbędzie się w dniach 27-29 marca.  A teraz, jak już była mowa o wspomnieniach, jeszcze raz zobaczcie aftermovie z 2013 roku, który nadal wzbudza ciarki na ciele!

AKTUALIZACJA:

Podpisanie umowy wiąże się ze zmniejszeniem głośności ze 104 do 102 dB, a także z usunięciem sceny Biscayne. Ultra wynegocjowało mniejszą opłatę za usługi policji i straży pożarnej – z 475 000 $ do 308 000 $. Chodzą również słuchy, że być może zostanie usunięta jedna ze scen Resistance (w miejscu, gdzie była niegdyś Arcadia Spider), aby park zabaw dla dzieci był dostępny do użytku publicznego.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.