Ultra Music Festival skomentowało pozew mieszkańców Miami. Byle do marca!

Emocji wokół Ultra Music Festival ciąg dalszy. Mieszkańcy miasta Miami sprzeciwiają się organizacji festiwalu w Bayfront Park. Mimo, że wydarzenie zostało zatwierdzone przez Radę Miami, nie poddają się i składają kolejne pozwy. Do najnowszego z nich odniósł się Ray Martinez, osoba odpowiedzialna za zabezpieczenie UMF.

Ultra Music Festival, Miami i sąd

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o kolejnym pozwie skierowanym wobec Miami. Mieszkańcy sprzeciwiają się organizacji Ultra Music Festival i podkreślają, m.in. że impreza generuje ogromny hałas, zamyka dostęp do publicznego parku oraz wpływa na funkcjonowanie ruchu. Kolejny raz jesteśmy świadkami tego konfliktu, jednak w związku z zeszłoroczną, jednorazową przeprowadzką do Virginia Key, wszystkie tego typu doniesienia wzbudzają niepokój.

Do najnowszego z pozwów wobec Miami odniósł się Ray Martinez, osoba zaangażowana w organizację UMF. Skomentował on całą sprawę i podkreślił, że Ultra ściera się z tymi problemami i zarzutami każdego roku.

“Ultra Music Festival i miasto Miami cieszą się wieloletnią współpracą, które będzie kontynuowana również podczas 22 edycji w dniach 20-22 marca 2020 roku w Bayfront Park.

Dotarły do nas informacje o grupie mieszkańców, którzy ponownie pozwali miasto Miami. Złożony pozew dotyczy prawie identycznych utrudnień, jak pozew z ubiegłego roku. Spodziewamy się, że miasto szybko poradzi sobie z tymi problemami, tak jak to miało miejsce w latach poprzednich.

Jesteśmy wdzięczni za możliwość kontynuowania współpracy z miastem Miami i nie możemy się doczekać, aż w marcu sprowadzimy nasz znany na całym świecie event do domu, którym jest Bayfront Park” – Ray Martinez, dyrektor ds. bezpieczeństwa Ultra

Krótko mówiąc, Ultra uspakaja i tłumaczy, że tego typu pozwy pojawiały się co roku. Organizatorzy liczą na kompetencje zarządu Miami, który ma zminimalizować te nieprzyjemne okoliczności związane z festiwalem. UMF 2020 odbędzie się zgodnie z planem, w dniach 20-22 marca w Bayfront Park.

Pozwy pozwami, ale line-up trzeba ogłosić

Skoro sprawa pozwu została jednoznacznie wyjaśniona przez Martineza, to możemy wrócić do ogłaszania line-upu Ultra Music Festival 2020. Najnowszym artystą, który wystąpi na scenie w Miami jest Kygo. Norweski producent powróci na UMF po kilkuletniej przerwie. Przypomnę, że ostatni raz zagrał na Ultra w 2017 roku, jako “specjalna niespodzianka”.

Aktualnie wszyscy oczekujemy na drugą fazę line-upu, która prawdopodobnie już niedługo ujrzy światło dzienne. Pierwsze ogłoszenia obfitowały w wyjątkowe sety b2b czy nawet b3b, tak więc poprzeczka jest ustawiona wysoko. Byle do marca!

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.