Ultra Music Festival wynosi się z Miami. Słynne UMF kolejny raz zmienia lokalizację!

To koniec Ultra Music Festival w Miami. Organizatorzy wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali, że festiwal zostanie przeniesiony w inne miejsce. Mowa tu o południowej Florydzie, a aktualnie są prowadzone ostatnie rozmowy w celu ustalenia szczegółów. Jest to zaskakująca decyzja, tym bardziej że inicjatywa wyszła ze strony organizatorów UMF, a nie władz miasta Miami.

Przetłumaczyłem najważniejsze informacje z oświadczenia, natomiast jego pełną treść możecie sprawdzić poniżej.

“Po przeczytaniu opinii wielu z Was (w tym przeszło 20 000 osób, które wypełniły ankietę po wydarzeniu), wyszło jasno na to, że Wasze odczucia względem festiwalu na Virginia Key nie są zbyt dobre. W końcu to Ultra Music Festival i nasi goście oczekują, że zapewnimy im to co najlepsze.

W związku z tym dobrowolnie zakończyliśmy umowę z miastem Miami i podziękowaliśmy im za bycie częścią naszej historii przez ostatnie dwie dekady.

Teraz finalizujemy umowy z nową lokalizacją w południowej Florydzie, która zapewni niesamowite i stałe miejsce dla Ultra Music Festival.

Oficjalne ogłoszenie zawierające pełne szczegóły wydarzenia i informacje o biletach, ukaże się niedługo.” – Ultra Music Festival

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ultra Music Festival (@ultra)

Osobiście jest mi przykro, że tak znany i ceniony przez wiele osób festiwal, błąka się po mapie jak bezpański pies. Zamieszanie związane z przeniesieniem UMF z Bayfront Park do Virginia Key z pewnością nie pomogło marce Ultra. Podobnie jak zmiana klimatu całej imprezy, która od zawsze była kojarzona z charakterystycznymi wieżowcami w tle. Faktem jest, że tegoroczna lokalizacja Ultra nie zaliczyła udanego debiutu. Problemy z transportem, filmiki z palącą się palmą i komentarze uczestników, którzy dobitnie wyrażali swoje niezadowolenie były sygnałem, że coś trzeba zmienić.

Naprawdę trzymam kciuki za organizatorów Ultra Music Festival i życzę im, aby wreszcie znaleźli miejsce, które doceni ich możliwości i historię. Liczę, że wraz z nowym terenem, festiwal rozrośnie się jeszcze większego wydarzenia, które wytyczy nowe standardy. Póki co, pozostaje czekać na szczegóły!

Jeśli jeszcze nie widzieliście, to polecam obejrzeć moją rozmowę z Dawidem, który wziął udział w tegorocznej edycji UMF i opowiedział, jak to wyglądało od środka.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.