Ultra Music Festival zaostrza przepisy bezpieczeństwa. Oddziały SWAT w pełnej gotowości!

W październiku ubiegłego roku doszło do masakry w Las Vegas. Sprawca otworzył ogień z broni automatycznej, do bawiących się na pobliskim festiwalu osób. Zginęło wówczas 20 osób, a przeszło seta została ranna. Tak się składa, że Ultra Music Festival organizowane jest w podobnej lokalizacji, gdzie teren imprezy jest otoczony przez drapacze chmur. Organizatorzy postanowili wyciągnąć wnioski i zaostrzyli przepisy bezpieczeństwa.

Bariery otaczające festiwal będą dokładnie takie same, jak te znane z wyścigów Formuły E, które są przygotowane na kolizję z pojazdem poruszającym się z dużą prędkością. Oprócz tego, festiwal będzie ściśle egzekwował “clear-bag policy”, czyli ograniczenia co do wielkości i rodzaju wnoszonych na teren wydarzenia toreb. To jednak dotyczy wewnętrznej części UMF, a co z okolicznymi budynkami?

Jak donosi Miami New Times:

“Każdy z wieżowców wokół Bayfront Park ma przyporządkowany numer. Oficerowie będą korzystać z tych numerów do szybkiej identyfikacji pozycji potencjalnego strzelca. Oddziały SWAT również będą w gotowości podczas trwania festiwalu”

Mimo wszystko, nie da się przygotować na każdy scenariusz, w związku z czym, policja liczy na współpracę z lokalną ludnością.

“Najważniejsze, jeśli widzisz coś podejrzanego, to zrób coś. Ktokolwiek podejrzany w budynku, cokolwiek niecodziennego, pamiętaj, zadzwoń na 911” – Komendant Policji w Miami, Freddie Cruz

Miejmy nadzieję, że tegoroczna edycja Ultra Music Festival odbędzie się bez “dodatkowych atrakcji” i jedyne co dostarczy nam emocji, to muzyka.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.