Ultra Music Festival zostało odwołane. Ostateczna decyzja władz Miami!

Ze względu na zagrożenie koronawirusem (Covid-19), organizatorzy Ultra Music Festival i władze Miami podjęli decyzję o odwołaniu festiwalu. Rezultatem ostatniego spotkania jest odroczenie wydarzenia, jednak w tym momencie nie wiadomo na jak długo. Tym samym, po raz pierwszy od 1999 roku, Ultra nie zawita do Miami. Dlaczego nastąpiła zmiana decyzji, a tym samym Ultra Music Festival zostało odwołane?

Ultra 2020 w innym terminie?

Kilka dni temu pojawiła się informacja o stanowisku władz Miami, które uznały, że festiwal odbędzie się zgodnie z planem. W planach była realizacja dodatkowych środków bezpieczeństwa, które miały zminimalizować możliwość zarażenia się wirusem. Sytuacja ulegał zmianie ze względu na zaniepokojoną społeczność, która zaczęła naciskać na władze miasta i żądać działania w sprawie Ultra.

“Mogę powiedzieć, że w ciągu ostatnich 24 godzin otrzymałem niezliczoną liczbę e-maili i wszelkiego rodzaju wiadomości zachęcających miasto do działania. To kolejny ważny czynnik motywujący do przeprowadzenia tej rozmowy, zanim będzie za późno” – Mayor Francis Suarez

Jak donosi Miami Herald, komisarz Manolo Reyes poinformował gazetę, że ostatecznie festiwal został odroczony, a tym samym nie odbędzie się w dniach 20-22 marca. Aktualnie trwają rozmowy, których celem jest sprecyzowanie nowych warunków umowy, a także ustalenie nowego terminu wydarzenia.

“Została podjęta decyzja o odroczeniu (festiwalu – przyp. red.)” – komisarz Manolo Reyes

ZOBACZ WIĘCEJ

Francja odwołuje imprezy powyżej 5000 osób. Co z Tomorrowland Winter?

Jutro poznamy szczegóły decyzji ws. Ultra 2020

Oficjalne stanowisko Miami i Ultra zostanie ogłoszone w piątek, około godziny 15:00 naszego czasu. To opóźnienie, to tak naprawdę bufor czasowy na przygotowanie nowych umów i ustalenie nowych warunków współpracy.

“Władze miasta muszą jeszcze ogłosić szczegóły zmiany, ponieważ prawnicy rozwiązują kwestie prawne związane z decyzją, w tym długość opóźnienia, podają źródła.”Miami Herald

Wszystkie te działania podejmowane są w kontekście anulowania w tym roku festiwalu. Aktualnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy sytuacja związana z koronawirusem będzie uznana za rozwiązaną. To by oznaczało, że pierwszy raz od 21 lat, Ultra nie zawitałoby do Miami.

“Źródła posiadające wiedzę o transakcji poinformowały Herald, że Ultra i miasto zamierzają odłożyć wydarzenie do 2021 r., tym samym odwołując wydarzenie w 2020 r. Posunięcie to spowodowałoby, że po raz pierwszy w 21-letniej historii festiwalu, Ultra nie odbyłoby się w Miami.”Miami Herald

Podobne działania mają zostać podjęte wobec innych dużych wydarzeń w Miami. Być może jest to wstęp do innych, szeroko zakrojonych środków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Już jutro poznamy więcej szczegółów na temat decyzji miasta w sprawie Ultra 2020. Zawsze jest ta iskierka nadziei, ale w tym momencie jest ona wyjątkowo mała.

RELIVE ULTRA MIAMI 2012 (Official Aftermovie)

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.