Ultra Music usunęło z YouTube kilka znanych utworów Deadmau5-a

10 Lis 2015

deadmau5-ultra-music-youtube-news

Burzliwa kariera Deadmau5-a cały czas daje o sobie znać. Bycie buntownikiem i skrajnie szczerym człowiekiem niesie ze sobą spore konsekwencje. O ile przepychanki z innymi producentami czy celebrytami mogą jedynie namieszać w życiu towarzyskim, o tyle nadepnięcie na odcisk wielkim wytwórniom muzycznym kończy się znacznie gorzej.

Jakiś czas temu informowałem Was o procesie, który Joel wytoczył Play Records. Była to pierwsza wytwórnia, z którą podpisał kontrakt. Niedługo później postanowił zerwać tę umowę, zmienić menadżment i wytwórnię. Wtedy przyszła pora na znane wszystkim Ultra Music. Szybko okazało się, że ten label również mu nie odpowiada, o czym swego czasu poinformował m.in. na Twitterze.

Deadmau5 od dawna walczy o prawa do swoich utworów i być może, to dlatego Ultra Music postanowiło usunąć ze swojego kanału YouTube kilka znanych produkcji Myszy. Konkretnie chodzi o “Raise Your Weapon”, “Strobe”, “Animal Rights”, “Some Chords”, i “Sofi Needs A Ladder”. Co ciekawe, na kanale pozostały remix tych utworów. Całe zajście zostało szybko zauważone przez jednego z użytkowników Reddita, który zapytał Joela o co chodzi. Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Myszy, która nie różni się zbytnio od komentarza sprzed ponad 2 lat. Póki co, przyczyny całego zajścia pozostają w fazie domysłów. Faktem jest, że Ultra Music musiało być pod sporym naciskiem, skoro usunęli z kanału YouTube utwory, które miały po kilkadziesiąt milionów odtworzeń.

deadmau5-ultra-music-news

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.