Ultra Worldwide podbija świat. I to dosłownie!

ultra-music-festival-2016-playlist-news

Od momentu powstania w roku 2012, inicjatywa pod nazwą Ultra Worldwide rozrasta się w zaskakująco szybkim tempie. Podczas tegorocznego Ultra Music Festival ujawniono kolejne zakątki świata, dokąd zawędruje najpopularniejsza marka EDM-owych eventów.

Ultra Music Festival

W ostatnich dniach opublikowano szczegóły dotyczące szeregu azjatyckich edycji festiwalu. Oprócz tego, światło dzienne ujrzała pierwsza faza line-upu pierwszej w historii edycji Ultra odbywającej się w Meksyku. Wszystkie szczegóły zestawiłem dla Was poniżej!

Rozpoczynamy od Indii, gdzie “Road To Ultra India” ma odbyć się w czwartek 7 września w Bombaju, zaś dzień później – w New Delhi. Jako headlinerzy w obydwu lokalizacjach pojawi się duet The Chainsmokers. Oprócz tego, bawiący się usłyszą między innymi takie aliasy, jak Sam Feldt czy Rezz.

Zdjęcie użytkownika Road to Ultra: India.

Dwa dni po zamknięciu sceny w New Delhi, impreza rozpocznie się na Tajwanie. Tam lista płac prezentuje się jeszcze okazalej – wszak takie nazwiska, jak Martin Garrix, Zedd czy Nicky Romero mówią same za siebie.

W tym samym czasie w Szanghaju będzie mieć miejsce pierwsza edycja Ultra w Chinach. Lista wykonawców wciąż nie została opublikowana, podobnie jak w przypadku Road To Ultra Philippines, które będzie mieć miejsce 15 września.

Zdjęcie użytkownika Road to Ultra: Taiwan.

 

W kolejnym tygodniu (14-15 września) na wyspie Bali po raz trzeci zamelduje się tamtejsza edycja Ultra Beach. W pierwszej fazie lineupu także zostały uwzględnione gwiazdy światowego formatu – Hardwell, Zedd i Kygo.

bali-lineup-phase1-min

Dzień później – dokładnie w sobotę, 16 września – trasa “Road To Ultra” zatrzyma się w Hong Kongu, gdzie swoją obecnością imprezę uświetnią takie gwiazdy, jak Kygo czy Hardwell.

Zdjęcie użytkownika Road to Ultra: Hong Kong.

Ogłoszono także pierwszą fazę lineupu pierwszej w historii meksykańskiej edycji Ultra Worldwide. W dniach 6 i 7 października (tj. piątek i sobota) w Mexico City na trzech scenach pojawi się szereg DJów i producentów reprezentujących wiele gatunków. Otwarta będzie również scena Resistance, na której można usłyszeć głębsze i bardziej undergroundowe brzmienia – tam wystąpią m.in. Dubfire czy Richie Hawtin. Na głównej scenie fani elektronicznych brzmień, którzy wybiorą się na festiwal, będą mogli posłuchać występów m.in. Martina Garrixa, Alesso oraz Armina van Buurena.

Zdjęcie użytkownika Ultra México.

Jak widać, marka Ultra jest w zdecydowanej ofensywie i udanie odpowiada na #UNITE, czyli inicjatywę powstałą w ramach Tomorrowland. Listy zabookowanych artystów zapowiadają się okazale, co nie dziwi, bo mamy do czynienia z marką o odpowiedniej renomie, której nie zszargała nawet afera z Don Diablo.

Nawiązując do tej sytuacji – pozostaje mieć nadzieję, że osoby obsługujące kolejne edycje imprez spod znaku Ultra, poradzą sobie w ewentualnych kryzysowych sytuacjach lepiej, niż ich koledzy z Singapuru…

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor