Universal, Sony i Warner pozwały serwis do pobierania muzyki z YouTube

11 Paź 2016

Sony i Warner pozwały serwis do pobierania muzyki
Nie od dziś wiadomo, że giganci w branży muzyczne, czyli Universal, Sony i Warner Music, dyktują zasady. Swego czasu wytwórnie te, wywierały nacisk na Spotify, YouTube, a nie tak dawno na SoundCloud. Każda z tych firm musiała przeprowadzić zmiany i dogadać się z muzyczną trójcą. Wydawało się, że zamieszanie zatrzyma się na platformach do streamingu i sklepach, ale okazuje się, że to był początek. Universal, Sony i Warner pozwały serwis do pobierania muzyki, jakim jest YouTube-mp3.org.

Według badań, to właśnie ta strona odpowiedzialna jest za 40% wszystkich nielegalnych pobrań muzyki z YouTube. W ciągu kilku sekund możemy skonwertować i pobrać utwór w formacie mp3. Właścicielem serwisu jest pochodzący z Niemiec – Philip Matesanz. Wstępne informacje mówią, że ma on zostać pozwany na 150 000$ za każdy udowodniony przypadek piractwa.

Do pozwu przyczyniły się badania, które wyjawiły, że 57 milionów Amerykanów łamie przepisy prawa autorskiego. Korzystają oni z serwisów nielegalnie udostępniających muzykę, w tym stron do pobierania utworów prosto z YouTube. Ciekaw jestem wyroku w tej sprawie, bo może to być precedens do dalszych restrykcji.

Pełen pozew: LINK

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.