Unknown #1 – Na kogo warto zwrócić uwagę?

13 Gru 2015

unkown-1-artykuł-news

Światowa scena EDM pełna jest wielu genialnych producentów muzycznych. W dzisiejszych czasach, dostęp do programów typu DAW (Digital Audio Workstation) jest stosunkowo prosty. Każdy z nas może spróbować swoich sił i zostać gwiazdą muzyki elektronicznej. Ilość młodych, mało znanych twórców muzyki z pewnością jest ogromna, lecz są wśród nich prawdziwe perełki, których produkcje już wkrótce mogą odbić się szerokim echem wśród słuchaczy. W serii “Unknown – Na kogo zwrócić uwagę?”, postaram się przedstawić Wam młodych i niezwykle utalentowanych producentów, o których już niedługo może być bardzo głośno!

1. Alex Doan (Niemcy) | SoundCloud | Facebook

Alex Doan – być może pod tym pseudonimem kryje się przyszła gwiazda EDM! Jego utwory zyskują coraz większe uznanie wśród słuchaczy, jak i samych artystów. Jego najnowszy remix Adele “Hello” w coverze Angeliki Vee, zyskał pozytywną opinię od wokalistki współpracującej m.in. ze duetem StadiumX. Pamiętam, jak usłyszałem jedną z jego pierwszych produkcji – “Carried Away”, utwór ten od razu zagościł na mojej playliście. Jego wszechstronność potwierdza również EP “The Machine”, która skupia się wokół muzyki filmowej. Jeśli ktoś wciąż ma wątpliwości co do jego niezwykłych umiejętności, jest on zwycięzcą dwóch konkursów na remix. Jakko, Klauss & Turino oraz Paul Aiden – twórcy “Sail Your Heart” – uznali, że to właśnie jego remix zasługuje na główną nagrodę. Podobnie było w przypadku konkursu na remix dla Twiig “Babylon”. Warto śledzić jego karierę!

https://soundcloud.com/doanmusic/helloremix

2. Shady Moves (Szwecja) | SoundCloud | Facebook

Kolejna świeża krew ze Szwecji. Mało znani producenci – swoim bootlegiem utworu Tove Lo “Talking Body” – podbili serca setek tysięcy słuchaczy. Proximity, czyli jeden z najpopularniejszych kanałów YouTube z muzyką EDM, udostępnił ten bootleg na swoim profilu. Rezultaty mówią same za siebie – ponad 200.000 odtworzeń w 3 dni i same pochlebne opinie! Jeśli będą oni rozwijać swoją karierę w takim tempie, to w niedalekiej przyszłości może być o nich bardzo głośno. Zachęcam do obserwowania poczynań tej dwójki!

3. Rudy Zensky (Rumunia) | SoundCloud | Facebook

Rudolf Tvardochlib aka Rudy Zensky, to niezwykle utalentowany producent młodego pokolenia, który pochodzi z Bukaresztu. Charakterystyczną cechą jego produkcji jest łączenie Hardstyle’u, Big Roomu oraz Electro House’u, dzięki czemu w rezultacie komponuje pełne energii kawałki. Zakontraktowany w Ensis Records producent, zdobywa coraz większą popularność na światowej scenie EDM. W swoim dorobku, posiada również wydany latem tego roku track wraz z Dave Till & Regi, który został wydany w Armada Music! W jednym ze swoich wpisów na Facebooku wyznał, że planuje współprace z wieloma producentami. Wyniki tego działania mają ujrzeć światło dziennie na początku 2016 roku. Być może warto już teraz zainteresować się poczynaniami tego zdolnego producenta? Następny rok może okazać się przełomowy dla jego kariery. Naprawdę polecam!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.