Unknown #2 – Na kogo warto zwrócić uwagę?

31 Gru 2015

unkown-2-news

Światowa scena EDM pełna jest wielu genialnych producentów muzycznych. W dzisiejszych czasach, dostęp do programów typu DAW (Digital Audio Workstation) jest stosunkowo prosty. Każdy z nas może spróbować swoich sił i zostać gwiazdą muzyki elektronicznej. Ilość młodych, mało znanych twórców muzyki z pewnością jest ogromna, lecz są wśród nich prawdziwe perełki, których produkcje już wkrótce mogą odbić się szerokim echem wśród słuchaczy. W serii „Unknown – Na kogo warto zwrócić uwagę?”, postaram się przedstawić Wam młodych i niezwykle utalentowanych producentów, o których już niedługo może być bardzo głośno!

1. Sh4DoW – Rumunia | Facebook | Soundcloud

ShaDoW przykuł moją uwagę swoim remixem “Believe” autorstwa Thomasa Golda i Bright Lights. Kawałek ten wykonał wraz z Wibergh, jednak nie jest to jego jedyna produkcja. W ucho wpadł mi również preview jego nadchodzącego remixu dla APJ i Shrijita “Don’t Leave Me”, który już na tym etapie zapowiada się świetnie! W jego utworach słychać coś niezwykłego, co automatycznie sprawia, że chcemy więcej. Hipnotyzujące melodie, znakomicie dobrane dźwięki, ciekawe aranżacje  – czego chcieć więcej od kogoś tak młodego? Jego kariera jeszcze z pewnością nie nabrała tempa – jakiej sam Sh4DoW by oczekiwał – lecz myślę, że to tylko kwestia czasu. Jak dobrze wiemy, muzyka broni się sama. Zachęcam do obserwowania!

2. LoaX – Szwecja | Facebook | Soundcloud

Jestem przekonany, że bez problemu mógłbym prowadzić oddzielny wątek z nieznanymi producentami pochodzącymi tylko ze Szwecji. Kraj ten to istna kopalnia diamentów. Nic dziwnego – inspiracji im nie brakuje! W tym zestawieniu chciałbym zająć się LoaXem. Jego utwory mogą się poszczycić już całkiem sporym zainteresowaniem – a co istotne – ma on zaledwie 16 lat! Jakby tego było mało, jest on zwycięzcą konkursu KSHMRa. Uzyskał support topowych gwiazd EDM, w tym m.in. Thomasa Golda, KSHMRa i Blasterjaxx. Loax staje się pomału rozpoznawalną firmą wśród zapalonych słuchaczy muzyki elektronicznej. Potrafi skomponować kawałek, który na długo zostaje w pamięci. I myślę, że nie jest to subiektywna opinia. Jeszcze ciepły talent ze Szwecji, gorąco polecam!

3. Daav One (Polska) Facebook | Soundcloud

Dobrze mieć w Polsce takie talenty! Dawid Raczyński aka Daav One, to młody producent ze Szczecinka. W swoim dorobku ma supporty od takich gwiazd, jak: Tiesto, Firebeatz, Tritonal, Tom Swoon i wielu innych! Współpracował on również z nieco bardziej znanymi Polskimi producentami – Levito oraz Enyo & Mario Ayuda. Każdy jego utwór to dawka niesamowitej energii połączonej ze świetnymi melodiami. Dawid pomału stawia kroki ku wielkiej karierze i liczę na to, że wkrótce będzie o nim zdecydowanie głośniej. Zachęcam do zapoznania się z jego utworami – zapewniam, że warto!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.