Unknown #3 – Na kogo warto zwrócić uwagę?

19 Sty 2016

unkown-3-news

Światowa scena EDM pełna jest wielu genialnych producentów muzycznych. W dzisiejszych czasach, dostęp do programów typu DAW (Digital Audio Workstation) jest stosunkowo prosty. Każdy z nas może spróbować swoich sił i zostać gwiazdą muzyki elektronicznej. Ilość młodych, mało znanych twórców muzyki z pewnością jest ogromna, lecz są wśród nich prawdziwe perełki, których produkcje już wkrótce mogą odbić się szerokim echem wśród słuchaczy. W serii „Unknown – Na kogo warto zwrócić uwagę?”, postaram się przedstawić Wam młodych i niezwykle utalentowanych producentów, o których już niedługo może być bardzo głośno!

1. Ingek – Brazylia | Facebook | Soundcloud

Sérgio Malta aka Ingek, to kolejny młody producent z wielkim talentem! Brazylijczyk posiada w swoim dorobku kilka numerów, które spodobały się słuchaczom. Prawdopodobnie, jego największym dotychczasowym sukcesem jest wspólny numer ze swoim rodakiem JAKKO oraz wokalistą Niclasem Lundinem, którego możecie pamiętać ze współpracy z Tomem Swoonem. Sam utwór jeszcze nie ujrzał światła dziennego w całości, lecz Ingek zapowiadział premierę w przyszłym miesiącu. Warto dodać, że utwór ten otrzymał ogromny support za sprawą Spinnin Session. Mimo, że na jego koncie SoundCloud widnieją tylko trzy utwory, to właśnie “Broken Heart” może okazać się przepustką na szerokie wody świata EDM. Polecam!

https://soundcloud.com/ingek/ingek-jakko-broken-heart-feat-niclas-lundin-ftampa-spinnin-sessions-118-rip

2. VIBECORES – Włochy | Facebook | Soundcloud

Co dwie głowy to nie jedna! Diego Buccheri i Giovanni Zicci to dwaj osiemnastolatkowie z Włoch, którzy – jak świetnie słychać w ich utworach – wkładają w produkcję muzyki całe swoje serca. Fani melodycznych utworów z pewnością się nie zawiodą. Mimo braku większych sukcesów, ich kawałki potrafią przyprawić o gęsią skórkę. Fani Tropical House oraz Trapu również znajdą coś dla siebie. To, co wyróżnia dwójkę Włochów spośród reszty, to niesamowita energia płynąca z każdej produkcji. Kto jeszcze nie kliknął facebookowego “Lubię to”, niech czyni to jak najszybciej! To może być początek ich wielkiej przygody w świecie EDM.

https://soundcloud.com/vibecores/volt-state-sandcastles-vibecores-remix

3. VMK – Niemcy | Facebook | Soundcloud

Według mnie najciekawsze dotychczasowe odkrycie tej serii. VMK to osiemnastoletni producent pochodzący z Niemiec, jednak aktualnie mieszkający w Holandii. Przesłuchałem jego utwory na SoundCloud i… totalnie mnie zamurowało. Mroczny klimat i moc jego produkcji, to zdecydowanie coś unikalnego. Ciężko natknąć się na kogoś, kto potrafi zrobić ciekawie brzmiące Bigroomy, ale on ma do tego talent. Moc płynąca z każdego utworu potrafi wgnieść w fotel (dosłownie i w przenośni).  Naprawdę zachęcam do śledzenia poczynań Niemca!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.