Unknown #4 – Na kogo warto zwrócić uwagę?

29 Lut 2016

fall-festival

Światowa scena EDM pełna jest wielu genialnych producentów muzycznych. W dzisiejszych czasach, dostęp do programów typu DAW (Digital Audio Workstation) jest stosunkowo prosty. Każdy z nas może spróbować swoich sił i zostać gwiazdą muzyki elektronicznej. Ilość młodych, mało znanych twórców muzyki z pewnością jest ogromna, lecz są wśród nich prawdziwe perełki, których produkcje już wkrótce mogą odbić się szerokim echem wśród słuchaczy. W serii „Unknown – Na kogo warto zwrócić uwagę?”, postaram się przedstawić Wam młodych i niezwykle utalentowanych producentów, o których już niedługo może być bardzo głośno!

1. Wasback (Włochy) | Facebook | Soundcloud

Młody producent z Włoch już zaczął podbijać scenę EDM! Całkiem niedawno, tworząc pod pseudonimem Renegade, wypuścił na świat swój kawałek, który skomponował wraz z Magnificense oraz Alexem Nashem – “Memories”. Utwór ten odniósł sukces i zanotował wysoką pozycję na liście Beatport w gatunku Progressive House. Był on supportowany przez największe aliasy EDM, takie jak: Nicky Romero, Tom Swoon, Martin Garrix, Sick Individuals oraz Quintino. W dorobku ma również remix utworu “Your Own” od Venice & Lokka. Świetnie zapowiadający się producent. Zachęcam do śledzenia jego poczynań!

2. Capa (Szwecja) | Facebook | Soundcloud

Mimo długiej drogi, jaką przebył już Capa, jest wciąż mało znaną marką. Producent ze Szwecji, swoją przygodę z muzyką rozpoczął cztery lata temu i małymi krokami pnie się ku górze. Tworzy on świetne utwory, które pełne są klimatu, harmonii, a przede wszystkim wpadają one w ucho. Przykładem może być niedawno wypuszczony kawałek “Endor”, który swoją premierę miał w audycji Danny’ego Howarda w BBC Radio 1. Był również supportowany przez Above & Beyond, dla których jakiś czas później zagrał Guest Mix. Myślę, że Capa dopiero się rozkręca i jeszcze będzie o nim głośno. Polecam!

3.  Willson (Hiszpania) | Facebook | Soundcloud

To się nazywa start z grubej rury! Od dziesięciu dni możemy usłyszeć remix “The Universe”, autorstwa tego niezwykle uzdolnionego producenta. Warto dodać, że na profilu SoundCloud Willsona, nie ma żadnych innych remixów, czy też własnych utworów, prócz dwóch intro editów. Ten kawałek, to istny wulkan energii. Pokazuje on nie tylko ponadprzeciętne umiejętności Hiszpana, ale również to, że nie boi się wyzwań i ma świeże pomysły. Mimo, że to jego pierwszy utwór, to wróżę mu współpracę z gwiazdami EDM. Już teraz zdobył support, m.in. Nicky’ego Romero, Tiesto i Thomasa Golda. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać jego kolejnej produkcji!

https://soundcloud.com/willsonmusic/lush-simon-the-universe-willson-remix-1

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.