Vigel – Ekskluzywny wywiad dla Essential Music!

17 Sty 2016

vigel-wywiad-essential-music

Nowy rok na Essential Music rozpoczynamy od ekskluzywnego wywiadu z pochodzącym z Rosji producentem, kryjącym się pod aliasem Vigel. Ten 22-letni producent ma na swoim koncie nie lada osiągnięcia. Współpracował m.in z Matisse & Sadko, Nari & Milani oraz naszym rodakiem Tomem Swoonem. Jego utwory zyskały support największych gwiazd, w tym Steve Angello, Nicky Romero, Axwell /\ Ingrosso i wielu innych.

Postanowiłem zadać Vigelowi kilka pytań na temat jego ostatnich sukcesów, współpracy ze Swoonem, czerpaniu inspiracji i planach na rok 2016. Warto śledzić poczynania tego producenta, bo jestem pewny, że kariera stoi przed nim otworem!

1. W zeszłym roku wydałeś wiele wspaniałych utworów i współpracowałeś ze znanymi producentami. Który z wydanych w zeszłym roku utworów ma dla Ciebie największe znaczenie? Który uznałbyś za najlepszy?

Szczerze mówiąc, wszystkie moje utwory są dla mnie tak samo ważne. Za powstaniem każdego z nich kryje się inna historia, i tak samo każdy z nich zawiera w sobie inne emocje związane z jakimś momentem mojego życia.

2. Tom Swoon z pewnością jest jednym z najpopularniejszych polskich producentów EDM. W zeszłym roku wykonał on edit Twojego utworu “Nothing To Lose”. Czy prosiłeś go o to? Poznałeś go osobiście? Co myślisz o jego muzyce, i który z jego utworów najbardziej Ci się podoba?

Od dawna jestem fanem twórczości Doriana i jest to dla mnie wielki zaszczyt, że wykonał edit “Nothing To Lose”. Wysłałem mu demo utworu, a w odpowiedzi dowidziałem się m.in., że Tom lubi moją muzykę. Zasugerował kilka zmian w strukturze utworu, jak i również wykonał fantastyczną robotę dodając wypełniającą perkusję, kilka warstw w głównej melodii w dropie itd. W rezultacie uzyskaliśmy ostateczne brzmienie, wydaliśmy utwór w Armada Trice i jestem z tego bardzo zadowolony. Co do mojego ulubionego utworu Toma – jestem wielkim fanem “Savior” ze świetnym wokalem Ruby Prophet.

3. Czy pamiętasz pierwszy utwór jaki kiedykolwiek stworzyłeś? Jaki to był gatunek? Co myślisz o nim teraz?

Haha, tak pamiętam. To był utwór o dziwnej nazwie “Peg” i to naprawdę specyficzne uczucie, kiedy się go słucha teraz i porównuje ze swoimi aktualnymi produkcjami. Daje to sporo frajdy, a oprócz tego czasem słuchanie swoich starych kawałków pomaga wpaść na oryginalne pomysły, takie o których się wcześniej nie myślało.

4. Czy masz jakiś rytuał, dzięki któremu czerpiesz inspirację? Czy po prostu czekasz, aż naturalnie poczujesz wenę i wtedy pracujesz nad muzyką?

Uwielbiam oglądać filmy i słuchać muzyki – to mnie bardzo inspiruje. Oczywiście, czasem dobrze jest wyjść ze studia i spotkać się ze znajomymi/rodziną. To zawsze pomaga.

5. Czy w trakcie Twojej kariery zdarzył się moment, w którym mogłeś powiedzieć “Moje marzenie się spełniły”?

Myślę, że tak, ale nie jeszcze nie wszystkie… Nadal mam sporo do zrealizowania. Zawsze staram się napisać na kartce – “co chcę” i “co muszę zrobić, żeby to osiągnąć”. To sprawia, że jest się we właściwym nastroju i pozwala na większą koncentrację.

6. Gdybyś mógł wybrać dowolnego producenta, to z kim chciałbyś pracować nad nowym utworem?

To trudne pytanie, ale jest kilku producentów, których aktualnie cenię. Na przykład bardzo lubię Dannica, Sick Individuals, Dubvision, W&W – ich muzyka wzbudza we mnie dużo emocji. Tak samo, moim wielkim marzeniem jest współpraca z Hardwellem lub Arminem van Buurenem – są to ludzie, których śledzę od momentu, gdy obrałem własną drogę.

7. Jakie cele postawiłeś sobie na ten rok? Chodzi o te zawodowe, jak i osobiste.

Jestem o krok od ukończenia studiów magisterskich – więc mam nadzieję, że uda mi się je zaliczyć w lato. Kolejny główny cel, to oczywiście komponować więcej dobrej muzyki.

8. Wiem z Twojego profilu na Facebooku, że zrobiłeś remix jednego z utworów Armina van Buurena z albumu “Embrace”. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Tak, dostałem szansę na zrobienie remixu “Old Skool” z albumu Armina – Embrace. Niedługo ujawnimy więcej szczegółów. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z Wami tą informacją!

9. Czy myślałeś o tym, aby spróbować tworzyć muzykę z innych gatunków? Na przykład Bass House albo Deep House?

Jeszcze nie, ale może niedługo spróbuję wykorzystać niektóre elementy tych gatunków. Uwielbiam próbować nowych rzeczy, więc… kto wie?

10. Gdybyś mógł cofnąć się w czasie, to jakiej rady byś sobie udzielił?

Doradziłbym sobie, abym był bardziej cierpliwy… i jadł mniej niezdrowego jedzenia.

Nie zapomnijcie zajrzeć na profile społecznościowe Vigela: Facebook | SoundCloud | Twitter | Instagram | Beatport

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.