W Holandii powstanie “DJ-ska Aleja Gwiazd”?

27 Sty 2016

dannic-hardwell-breda-news

Do każdego z państw moglibyśmy przypisać jakąś charakterystyczną cechę. W większości są to duże uproszczenia, które bazują na stereotypach, ale nie zawsze. Faktem jest, że znaczna część sceny EDM zdominowana jest przez Holendrów. Można długo wymieniać kolejne aliasy, jak: Tiesto, Armin van Buuren, Afrojack, Hardwell, a i tak jest to tylko skromna cząstka obszernej listy.

Frank Martijn Dirks – promotor miasta Breda, czyli rodzinnej miejscowości, m.in. Tiesto, Hardwella, Dannica, wyszedł z inicjatywą stworzenia “DJ-skiej Alei Gwiazd”. Ma być to coś na wzór znanej “Hollywoodzkiej Alei Gwiazd” w Los Angeles. Póki co, plan zakłada, że takiego zaszczytu będą mogli dostąpić jedynie DJ-e urodzenie w Bredzie. Oprócz tego, Dirks planuje budowę pomnika ku czci DJ-ów, który ma być ulokowany w znanej miejscowości turystycznej – Valkenburg.

“Jestem w kontakcie z pochodzącymi z Bredy, Hardwellem i Dannicem. Wyrazili spory entuzjazm względem tego pomysłu, a rozmowy przebiegły pomyślnie. Teraz muszę znaleźć partnerów do pracy nad zawartością cyfrową i wymyślić sposób na sponsorowanie płytek.” – Frank Martijn Dirks

Może się wydawać, że to trochę przerost formy nad treścią, ale myślę, że warto promować swoje mocne strony. Dla Holandii są to producenci elektronicznej muzyki, którzy są integralną częścią tamtejszej kultury. Pozostaje czekać na kolejne informacje w tej sprawie.

Źródło: nu.nl

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.