“We Are Your Friends” – Porażka finansowa

12 Wrz 2015

we-are-your-friends-soundtrack-news

Pod koniec wakacji do kin trafił film “We Are Your Friends”. Opowiada on historię młodego chłopaka, który za cel postawił sobie dotarcie na szczyt sceny EDM. Wydawałoby się, że biorąc pod uwagę popularność elektronicznej muzyki, film odniesie olbrzymi sukces. Rzeczywistość okazała się znacznie brutalniejsza. Weekend otwarcia był jednym z najgorszych w historii amerykańskiego box office’a. Zarobił jedynie 1,7 miliona $, wobec oczekiwanych w lipcu 14 milionów. W naszym kraju co prawda jest nieco lepiej, choć nadal mówimy o najsłabszej oglądanej premierze w weekendzie otwarcia (wraz z przed premierami daje to około 22 tysięcy widzów).

Co ciekawe, soundtrack do tego filmu – który można otwarcie nazwać kasową klapą – trafił na szczyt Billboardowego zestawienia najlepiej sprzedających się albumów gatunku Dance/Electronic.

Płyta zawiera utwory od takich gwiazd jak Tchami z remiksem numeru AlunaGeorge “You Know You Like It”, Gryffin z remiksem “Desire” od Years & Years oraz Oliver $ & Jimi Jules “Pushing On”, i tym numerom obecność na soundtracku dała drugie życie, bowiem owe tracki pojawiły się ponownie w zestawieniu Dance/Electronic Singles. Dodatkowo longplay “Forever” autorstwa Alesso powrócił do zestawienia Dance/Electronic Albums, i to na miejsce 7.

Innymi słowy, film swoje, a soundtrack swoje. Jestem tylko ciekaw, czy wynik ścieżki dźwiękowej wpłynie na kasowy wynik samego filmu.

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor