Wyniki konkursu dla producentów muzycznych!

17 Lis 2015

-live-act-essential-music-wyniki-news

Około dwa tygodnie temu, wspólnie z Piotrkiem serwisu Live-Act.pl, postanowiliśmy zorganizować konkurs dla producentów muzycznych. Ustanowiliśmy proste zasady: zrób samodzielnie utwór wykorzystując załączoną w regulaminie paczkę. Byłem niesamowicie ciekaw co można wykreować z tych sampli. Spodziewałem się mniej więcej 20-25 prac i tutaj pojawiło się moje pierwsze zaskoczenie. Dostaliśmy aż 54 wiadomości z utworami do oceny! Przesłuchaliśmy każdy z nich i wybraliśmy zwycięzcę, wyróżniony projekt oraz cztery produkcje, na które warto zwrócić uwagę. Zanim zaczniecie przesłuchiwać utwory, przeczytaj kilka słów ode mnie.

Jest mi niezmiernie miło, że tak wiele osób wzięło udział w konkursie. Dla mnie osobiście, jest to ogromna motywacja do podejmowania kolejnych tego typu inicjatyw. Poziom prac był totalnie różny. Od amatorskich do brzmiących jak ze studia, ale to nie ma znaczenia. Wiem, że wystawienie swojej pracy na ocenę innych ludzi wymaga sporej odwagi. Mam ogromny szacunek dla wszystkich, którzy się odważyli i wysłali maila ze swoją produkcją. Słuchając kolejnych utworów, zdałem sobie sprawę jak pojemny jest termin EDM (Electronic Dance Music). Mają do dyspozycji te same sample, praktycznie każdy stworzył coś innego, coś nowego. Przypomniałem sobie jak wielkim bogactwem jest muzyka elektroniczna, i że trzeba łamać schematy swoje gustu i próbować nowych brzmień.

Bardzo ważna uwaga! Wyniki każdego konkursu są w mniejszym lub większym stopniu subiektywne. Nie chciałbym, aby ktoś się poczuł urażony, bo nie wyróżniliśmy jego pracy. To, że utwór nie przypadł do gustu dwojgu ludzi nie oznacza, że nie jest wart uwagi. Rozwijajcie się nadal, ciężko pracujcie i pamiętajcie, że najważniejsze to robić to co się kocha.

Poniżej znajdziecie oficjalne wyniki konkursu. Zwycięzca otrzyma nagrody przewidziane w regulaminie, natomiast laureat drugiego miejsca otrzyma najnowszy kurs “Mastering – Krok po kroku”. Każdy z utworów możecie pobrać zupełnie za darmo klikając na “Buy”. Pamiętajcie, aby zajrzeć na profil Facebook i SoundCloud każdego z producentów. Być może coś jeszcze przypadnie Wam do gustu.

I MIEJSCE | Scott West – Hell’s Kitchen | Future House

II MIEJSCE  | TheKRMS – I Need That | Chillstep

 

WYRÓŻNIONE PRACE (KOLEJNOŚĆ ALFABETYCZNA):

BreadBurner – Ancient Temple | Electronica

Dragon Fly – Who Am I | Tech House

Eudoksis – Edunation | Ambient

Logical Players – Peruvian Sun | Progressive House/Dance

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.