X-Demon Poznań podpalony. 20 000 zł nagrody za wskazanie sprawcy!

26 Gru 2019

Coraz więcej dzieje się na polskim rynku, festiwale rosną w siłę, rodzą się nowe około muzyczne inicjatywy, a i gwiazdy muzyki elektronicznej chętnie odwiedzają nasz kraj. Niestety, to tylko część opowieści, bo dochodzi również do tych przykrych zdarzeń. W przedświąteczny, poniedziałkowy wieczór strażacy interweniowali w sprawie pożaru w klubie X-Demon Poznań przy ulicy Sierocej. Wszystko wskazuje na to, że nie był to wypadek.

Mocny start nie każdemu się podoba

Na 17 stycznia zaplanowano otwarcie klubu X-Demon w Poznaniu, którego inne placówki znajdują się również, m.in. we Wrocławiu i Zielonej Górze. Podczas debiutu klubu, w trakcie pierwszej imprezy zagrają tacy artyści, jak: I.GOT.U, TWISTERZ, czy DNF, a to wszystko oczywiście w ramach trasy “FRKNTN On Tour”. Podczas kolejnych wydarzeń wystąpią, m.in. Slider & Magnit, DJ Kuba & Neitan, Richard Durand, DJ Kris. Tak dynamiczny start klubu nie każdemu przypadł do gustu, na co wskazują najnowsze doniesienia. Klub X-Demon w Poznaniu został podpalony, a przynajmniej na to wskazują słowa właścicieli lokalu.

“Świąteczny klimat udzielił się chyba co poniektórym zbyt mocno… Kilkadziesiąt minut temu doszło do umyślnego podpalenia naszego klubu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszystkich tych, którzy najwyraźniej nie są na nas gotowi, zapewniamy, że tego typu próby odroczenia daty otwarcia tylko nas wzmacniają💪 – Widzimy się 17-18 STYCZNIA!❤️ ” – X-Demon Poznań

Na fanpage’u X-Demon Poznań pojawiła się oficjalna informacja, która jasno wskazuje, że pożar nie był dziełem przypadku. Na szczęście nikt nie ucierpiał i skończyło się jedynie na stratach materialnych. Władze klubu poinformowały również, że podpalenie w żaden sposób nie przeszkodzi w otwarciu klubu, które zaplanowane jest na 17 stycznia.

Nagroda za wskazanie podpalacza

Idąc za ciosem, klub postanowił opublikować ogłoszenie, w którym prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy podpalenia. Aby zmotywować potencjalnych świadków lub informatorów – X-Demon oferuje 20 000 zł nagrody, dla osoby, która przyczyni się do wskazania podpalacza! Zapewne taka kwota pomoże w rozwiązaniu tej kontrowersyjnej i przykrej sprawy.

To nie jest pierwsza taka sytuacja w środowisku klubowym, bo podobne zdarzenie miało miejsce we wrześniu tego roku. Dziesięć dni przed otwarciem nowego klubu FHouse w Warszawie również doszło do podpalenia, gdzie wówczas straty wyniosły 5,5 mln złotych! Sprawcy zostali zidentyfikowani i schwytani, a otwarcie przeniesiono na marzec 2020 roku.

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.