YouTube Connect – Nowa platforma streamingowa

18 Kwi 2016

youtube-connect-news

Media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w życiu człowieka. Chcąc być na bieżąco z informacjami o ulubionej drużynie, zespole czy artyście, trzeba śledzić jego profile na Facebooku, Twitterze, Instagramie, Snapchatcie i zapewne jeszcze w wielu pomniejszych serwisach. Zdjęcia, krótkie filmiki i wpisy cieszą się dużą popularnością, jednak nie sposób pominąć rosnącego zainteresowania streamingiem, kiedy to na żywo możemy śledzić relacje z imprezy czy studia.

Co prawda wiele z wyżej wymienionych platform ma już w swojej ofercie transmisje na żywo, ale dobrego nigdy za wiele. Do wyścigu postanowił dołączyć się YouTube, który w najbliższych miesiącach uruchomi usługę YouTube Connect. Gra jest warta świeczki, ponieważ Twitter Periscope od czasu debiutu zaliczyło 100 milionów streamów, Snapchat Live Stories gromadzi dziennie 100 milionów użytkowników, w tyle nie pozostaje również Facebook Live, który zalicza podobne osiągnięcia. Wszystkie te dane sprawiły, że Google (YouTube) postanowiło uruchomić środki i szturmem wedrzeć się do czołowej stawki.

Co z tego wyjdzie? Przekonamy się już niedługo. Jednak wydaje mi się, że przy rozmachu YouTube’a i armii ludzi, która stoi za rozwojem tej firmy, będzie to jedno z ciekawszych rozwiązań. Dla nas oznacza to potencjalnie jeszcze więcej transmisji od naszych ulubionych artystów.

Źródło: hypebot.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.