Zagraniczni DJ-e będą płacić więcej za występy w USA

8 Lis 2016

umf-usa-news
USA to jeden z tych rejonów świata, gdzie prężnie rozwija się scena EDM. Nie dziwi więc fakt, że wielu zagranicznych DJ-ów, a w szczególności ci z Europy, występuje właśnie w tym kraju. Do tej pory musieli oni wypełnić formularz I-129 (nieimigracyjny pracownik) oraz uiścić opłatę wysokości 325$. Teraz jednak ceny poszły w górę i to o kilkadziesiąt procent!

Od 23 grudnia każdy kto będzie chciał wystąpić w USA, będzie musiał wypełnić wcześniej wspomniany papierek, jednak opłata będzie wynosiła 460$ zamiast 325$. Oznacza to wzrost ceny o 42%! Warto wziąć również pod uwagę, że takie podanie – oprócz artysty – musi złożyć każdy członek ekipy. Łatwo sobie wyobrazić koszta związane z koncertem w USA.

Amerykański urząd imigracyjny (USCIS) tłumaczy się, że wstrzymywali się sześć lat z wprowadzeniem podwyżki i wreszcie musieli to zrobić. Jednak jako, że organizacja ta utrzymywana jest z podatków, to opłata za I-129 musiała zostać podniesiona, aby urzędnicy mogli efektywnie wykonywać swoją pracę.

Jestem ciekaw, jak to wpłynie na line-up Ultra Music Festival, bo akurat na tej imprezie występuje wielu DJ-ów i producentów zza granicy.

Źródło: pitchfork.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.