Zedd wyznał, że nie chce być szufladkowany jako producent EDM

15 Wrz 2015

Bez nazwy-1

Zedd, to 25 letni producent muzyczny, który jest niewątpliwie jednym z najlepszych twórców muzyki elektronicznej. Miliony fanów na całym świecie jak i wypowiedzi innych producentów potwierdzają, że ma talent do komponowania wpadających w ucho melodii. Do tej pory wydał dwa albumy z czego pierwszy, to debiutancki krążek Clarity, a drugi to wydany w tym roku True Colors.

W jednym z ostatnich wywiadów, podczas festiwalu Digital Dreams, Zedd został zapytany o swoje inspiracje oraz przyszłe cele. W jednej z wypowiedzi wyraźnie zaznaczył, że nie chce być szufladkowany jako producent EDM.

“Komponowałem Heavy Metal przez dużo dłuższy czas niż muzykę elektroniczną. Tworzyłem muzykę klasyczną przez dłuższy czas niż muzykę elektroniczną. Więc tak naprawdę nadal jestem nowy w EDM. Dlatego jest dla mnie ważne, aby ludzie nie szufladkowali mnie jako producenta EDM. Może zachce mi się zrobić następny album, który będzie całkowicie utrzymany w klimatach Acoustic. Chcę żeby ludzie wiedzieli, że to ja.” – Zedd

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.