Zeds Dead z “We Are Deadbeats Vol.4” i zapowiedzią nowego albumu!

18 Sty 2020

Kompilacja “We Are Deadbeats Vol.4” powstawała przez ostatni rok. Ostatecznie jest to 14 collabów Zeds Dead z artystami z różnych gatunków. Długo przyszło nam czekać, ale zdecydowanie było warto. Tegoroczna kompilacja różni się od tych z poprzednich lat, bo po raz pierwszy, duet Zeds Dead pojawia się na wszystkich utworach ze składanki. Są tu collaby z takimi artystami, jak m.in. Ganja White Night, Jauz, Delta Heavy czy Omar LinX.

“We Are Deadbeats Vol.4” z kilkoma nowościami

7 utworów z kompilacji było wydane już wcześniej na przestrzeni poprzednich miesięcy. “We Are Deadbeats Vol.4” początkowo miało zostać wydane jako album, jednak ostatecznie Zeds Dead zdecydowali, że utwory te lepiej sprawdzą się formule kompilacji. Duet uznał, że brzmienia są zbliżone do tych ze składanek z poprzednich lat. “We Are Deadbeats Vol.4” to gatunkowo Dubstep, Drum and Bass, Bass House i Midtempo.

“Od zawsze chcieliśmy, aby Deadbeats było miejscem dla tak wielu unikalnych artystów i dźwięków, jak tylko jest to możliwe. Chcieliśmy stworzyć kolekcję utworów z takim samym poczuciem różnorodności, które wydawnictwa i wydarzenia Deadbeats mają od samego początku. Przez ostatni rok mieliśmy okazję pracować z kilkoma świetnymi artystami z Deadbeats i nie tylko, więc w czwartej serii ‘We Are Deadbeats’ chcieliśmy zaprezentować te utwory” – Zeds Dead 

Spośród tych wszystkich 14 utworów, najciekawszy według mnie jest collab z Omar LinX. Przez ostatnie 10 lat, Zeds Dead wiele razy współpracowali z tym raperem. Ich najpopularniejszym wspólnym utworem było dubstepowe “You and I”, które dzisiaj ma już prawie 20 milionów wyświetleń. Ta produkcja jest idealnym przykładem na to, że Dubstep nie jest przystępny jedynie dla miłośników tego gatunku.

Zeds Dead & Omar LinX – You and I

Pełna tracklista “We Are Deadbeats Vol.4”:

Zeds Dead & Holly – Asteroid

Zeds Dead & Subtronics – Bumpy Teeth

Zeds Dead & Loge21 – Just Wanna ft. Polina

Zeds Dead & Deathpact – Ether

Zeds Dead & DNMO & GG Magree – Save My Grave

Zeds Dead & Omar Linx – Leave You In The Ground

Zeds Dead & Urbandawn – Sound of the Underground

Zeds Dead & Ganja White Night – Dead of Night

Zeds Dead & Dion Timmer – Rescue ft. Delaney Jane

Zeds Dead & Champagne Drip – After The Water

Zeds Dead & Jauz – Shake

Zeds Dead & Delta Heavy – Lift You Up

Zeds Dead & DROELOE – Stars Tonight

Zeds Dead & Slushii – Drifting

Całość można odsłuchać na Spotify lub na SoundCloud.

Zapowiedź nowego albumu

Wraz z wydaniem nowej kompilacji, Zeds Dead zapowiedzieli drugi album. Niewiele wiadomo na jego temat, ponieważ na Twitterze wypowiadali się jedynie o nowej kompilacji. Wszystko wskazuje na to, że nowy album zostanie wydany jeszcze w 2020 roku, bo Zeds Dead obecnie go kończą. W kwestii niewydanych utworów nadal tajemnicą pozostają collaby z Rezz, 1788-l i Peekaboo. Całkiem prawdopodobne jest, że pojawią się na nowym albumie.

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
ak editor