Zmiana zdjęć profilowych na Facebooku?

30 Mar 2015

tidal-main-min

Zapewne wielu z Was zdążyło zauważyć, że niektórzy artyści muzyczni zmienili swoje zdjęcia profilowe. Rzucający się w oczy, turkusowy kolor jest promocją nowego serwisu streamującego muzykę. Chodzi o portal tidal.com należący do Jay-Z. Zgromadził on wokół siebie topowych artystów w tym m.in Deadmau5a, Coldplay czy Rihanne. Teraz nasuwa się pytanie: Po co kolejny serwis do streamowania muzyki skoro jest np. Spotify? Powody są dwa. Pierwszy z nich, to założenia samego TIDAL. Jest tam dostępna muzyka w bezstratnym formacie FLAC, teledyski w jakości HD oraz dodatkowa zawartość jak wywiady. W zamian za to użytkownik ma zapłacić większy abonament niż u konkurencji (aktualnie 40zł miesięcznie). Drugi powód, to problemy w samym Spotify. Z każdą kolejną aktualizacją, największy serwis streamujący muzykę traci klientów. Nie sposób przegapić takiej okazji i nie zaproponować wszystkim niezadowolonym alternatywy. I tutaj pojawia się TIDAL. Postanowiłem zarejestrować się w tym portalu aby pokazać Wam jak on się prezentuje.

tidal-news-glowna-1

W zasadzie wygląda on jak klasyczny odtwarzacz na tego typu witrynach. Korzystałem ze Spotify przez jakiś i mogę stwierdzić, że rozwiązania są bardzo podobne. Muszę jednak wspomnieć, że z niewiadomych przyczyn nie działa mi streaming we FLAC. Nie wiem czy dotyczy to tylko niektórych utworów czy ogólnie jest z tym problem. Ogólnie muzyka wczytuje się bardzo szybko podobnie jak teledyski. Będę testował tę usługę kilka dni. Póki co zapowiada się dobrze 🙂
Źródło: antyweb.pl

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.